Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Skialpové túry v Krkonoších – Údolím Bílého potoka do Polska, na Luční a Klínovu boudu
Skialpové túry v Krkonoších – Údolím Bílého potoka do Polska, na Luční a Klínovu boudu
"> "> "> "> ">

Skialpové túry v Krkonoších – Údolím Bílého potoka do Polska, na Luční a Klínovu boudu

Náročná trasa tohoto putování přes krkonošský hřeben začíná u lanovky Medvědín. Čeká na vás tisíc výškových metrů na 30 kilometrech. Na mnohých místech je třeba dávat pozor i na lavinové nebezpečí.
Začátek cesty je stejný jako při výletu do Labského dolu. U Dívčí lávky se ale odpojte na pravou stranu a zamiřte na Weberovu cestu do údolí Bílého Labe. Vystoupejte k Boudě u Bílého Labe (1 000 m), kterou obejděte vpravo a vejděte do jednoho z rozsáhlých lavinových katastrů. Na místě je obezřetnost a dobré studium lavinové předpovědi, stejně jako všechno nutné lavinové vybavení. Krásným terénem nad labským korytem ze strany jedné a pod hřebenem Kozích hřbetů na opačné vystoupáte až k samotné Luční Boudě, která se tyčí v nadmořské výšce 1 410 m. Za tento více než osmikilometrový výšlap se určitě nezapomeňte odměnit a doplnit síly.
 
Po odpočinku doporučujeme malou zacházku Jantarovou cestou až na polskou stranu Krkonoš a mezitím, pokud počasí dovolí, si můžete vychutnat krásné výhledy na naši nejvyšší horu. Zbytek cesty zpět k Luční boudě, přes Výrovku, Chalupu na Rozcestí až na Klínovky je již za odměnu, skoro z kopce. Následuje technická část úbočím Stohu a zasloužený sjezd po sjezdovce zpět do Špindlerova Mlýna. Podrobný popis trasy včetně GPX souřadnic najdete na webu skialpuj.cz.

Délka trasy: 30 km
Převýšení: 1020 metrů
Lavinové nebezpečí: údolí Bílého Labe, cesta Stohem