Úvod > Výlety > Pěšky po Česku > Skialpové túry v Krkonoších – Po stopách Noci Tuleních pásů
Skialpové túry v Krkonoších – Po stopách Noci Tuleních pásů
"> "> ">

Skialpové túry v Krkonoších – Po stopách Noci Tuleních pásů

Pec pod Sněžkou je každoročním dějištěm čtyřdenního skialpového festivalu SkialpujFEST, který je pořádán spolu s naším nejznámějším závodem Noc Tuleních pásů. A právě výlet po stopách závodu je výborným tipem i na regulérní skialpovou túru.
skialpyZačněte v Úpském údolí u nástupní stanice nové lanové dráhy na Sněžku. Hledejte žlutou turistickou značku vedoucí k rozcestí Pod Větrníkem. Když se po několika stovkách metrů opět potkáte s lanovkou, tentokrát dokonce dvěma (novou nad vámi a pozůstatky staré po pravé straně), můžete se rozhodnout, zda svůj výlet ponecháte v začátečnickém stylu, nebo okusíte chléb závodníků. Trasa závodu stoupá vzhůru přímo v průseku lanovky až do mezistanice na Růžové hoře. Jednodušší výstup vede po zelené až k restauracím na Růžohorkách.
 
skiareál pecNásleduje pohodový sjezd po svážné cestě směrem k areálu Portášky a po červené sjezdovce až k hlavní silnici ve Velké Úpě. Tady máte opět možnost volby. Pokud vám počet nastoupaných metrů stačil, lze skočit na skibus a za pár minut jste zpět na parkovišti v Peci pod Sněžkou. Jestliže naopak chcete dokončit kurz závodu a zakončit den s celkem tisíci výškovými metry, pokračujte pár desítek metrů po silnici ve směru Pec a u mostku odbočte doleva směr Javoří důl. Čeká vás dalších víc než čtyři sta metrů vzhůru malebným údolím na vrchol Javoru, sjezd do třetiny červené sjezdovky, další stoupání po cestě a sjezdovce na vrchol Smrku (nebo až k Husově boudě, kde otáčí závodníci) a návrat po sjezdovce zpět do Pece pod Sněžkou. Podrobný popis trasy včetně GPX souřadnic najdete na webu skialpuj.cz.

Délka trasy: 21 km
Převýšení: 691 metrů
Lavinové nebezpečí: žádné
 

Mapa výletu

Export GPX

1. Lanová dráha Pec pod Sněžkou – Sněžka

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

2. Růžová hora u Pece pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

3. Horská chata Portášky v Krkonoších

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

4. Skiareál Velká Úpa

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

6. Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj