!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Výlety > Na kole po Česku > Na Čerchov s jazykem na vestě

Na Čerchov s jazykem na vestě

Chcete si vychutnat velkolepý rozhled z Čerchova (1 042 m n. m.), nejvyššího vrcholu Českého lesa, prohlédnout si pásmo Šumavy a při troše pověstného štěstí v dálce zahlédnout i masiv alpského Dachsteinu? Z české strany vedou na vrchol turistické značky všech barev, ale jedno mají společné: na všech se pěkně zadýcháte.
Výhled z vrcholku Čerchova vylepšuje Kurzova rozhledna, pojmenovaná po jednom ze zakladatelů Klubu českých turistů, Dr. Vilému Kurzovi. Máte-li chuť na celodenní výšlap, vydejte se z Capartic nebo Klenčí pod Čerchovem na Haltravu, hlavní hřeben Českého lesa, kde se budete pohybovat v nadmořských výškách 800–900 m. Můžete také vyzkoušet putování po stopách císaře Karla IV. a vypravit se z Tachova do Německa po takzvané Zlaté cestě. Oblíbeným výletním místem je rovněž novogotická Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova s velmi zajímavou historií, po vídeňské jízdárně druhá největší stavba svého druhu v Evropě.
Celý popis

2. Kurzova rozhledna na Čerchově

Klenčí pod Čerchovem, Plzeňsko a Český les

3. CHKO Český les

Přimda, Plzeňsko a Český les

4. Muzeum železné opony v Rozvadově

Rozvadov, Plzeňsko a Český les