Úvod > Výlety > Na hrady a zámky > Mělnický zámek i další krásy města nad soutokem řek

Mělnický zámek i další krásy města nad soutokem řek

Zámecké interiéry se sbírkami rodiny Lobkowiczů, sály s kolekcí vedut a map ze 17. století, vinné sklepy spojené s ochutnávkou vín z vlastních vinic, restaurace s výhledem na soutok Labe a Vltavy, vinice svaté Ludmily a také zámecká cukrárna ve stylu Ludvíka XIV. s dezerty vlastní výroby – kdo by odolal tak pestré nabídce?
Zámek MělníkZámek patří mezi hlavní lákadla města nad soutokem Vltavy a Labe. A vyplatí se na něj rezervovat víc času: nejdřív prohlídka interiérů včetně Velkého a Koncertního sálu, kaple sv. Ludmily nebo obrazů od slavných mistrů Karla Škréty či Petra Brandla. Pak do proslulých zámeckých sklepů na ochutnávku vín z místních vinic. Zámek Mělník se navíc může pochlubit předlouhou historií; během staletí tu prý žilo celkem 23 českých královen a princezen. Přímo na zámku se také můžete ubytovat, případně si vybrat některý z luxusních interiérů jako kulisu svatebního obřadu. A úplně nakonec nezapomeňte na krásný výhled z terasy.

HořínV Mělníku se potkávají nejdelší a největší česká řeka, a tak soutok Vltavy a Labe patří mezi oblíbené turistické atraktivity města. Pokud si chcete dopřát výhled jako z pohlednic, vydejte se právě na terasu mělnického zámku. Jen pozor, abyste se dívali na ten správný bod. Soutok s Vltavou totiž bývá někdy zaměňován s místem, kde se do Labe vlévá umělý kanál.
 
Další z navštívených míst Mělníka se mohou stát např. Kostnice v kostele sv. Petra a Pavla, Mělnické podzemí nebo Regionální muzeum s expozicí věnovanou kočárkům a samozřejmě mělnického vinařství. Jednou z technických zajímavostí je zdymadlo Hořín u Mělníka. Za vidění stojí také nedaleké skalní obydlí ve Lhotce. Zde si můžete prohlédnout vytesané skalní byty, ale také celé hospodářské prostory.