Úvod > Výlety > Cesty poznání > V Liberci navštivte bílé tygry, dinopark, aquapark a zábavný iQpark

V Liberci navštivte bílé tygry, dinopark, aquapark a zábavný iQpark

Chystáte se do Liberce? Pak se připravte na to, že mnohem dřív než samotné město spatříte ohromný Ještědský hřbet (1 012 m n. m.), který se zvedá přímo nad Libercem. Na vrcholku Ještědu stojí 90 m vysoký televizní vysílač s horským hotelem a vyhlídkovým ochozem, k němuž vás z Liberce dopraví kabinová lanovka.
Bílí tygřiVe městě pod Ještědem se zajímavou historickou i moderní architekturou láká k návštěvě botanická zahrada komplexem devíti skleníků a pavilonem akvárií. Najdete tu také nejstarší kamélie v Evropě a nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě. K návštěvě láká také nejstarší česká zoologická zahrada s chovem vzácných bílých tygrů či monumentálními takiny čínskými, které zahrada chová jako jediná v Evropě. Liberecká zoo je se svou rozlohou necelé 3 hektary ideální pro celoroční výlety rodin s malými dětmi.

V libereckém dinoparku, který je již pátým svého druhu v Česku, uvidíte spoustu speciálních efektů a přes 70 prehistorických modelů na třiceti scénách. Jedná se v současné době o nejmodernější dinopark u nás.

JeštědOblíbeným místem je rozsáhlý zábavní areál Centrum Babylon s krytým aquaparkem ve stylu antických lázní, Wellness Centrem, hotelem a řadou obchodů a restaurací. Rodinám s dětmi se líbí také interaktivní zábavně naučné centrum iQpark se stovkami interaktivních exponátů, největší zrcadlové bludiště v Evropě a lunapark.

Na závěr výletu se vydejte se na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Věž byla oceněna mezinárodní architektonickou cenou a nabízí jedinečný pohled na Liberec a do okolí.
Celý popis