Úvod > Výlety > Cesty poznání > Putování za českým vínem na Mělnicku
Putování za českým vínem na Mělnicku
"> ">

Putování za českým vínem na Mělnicku

Česká vína jsou proti těm moravským stále podceňována. Neprávem. Mělnická a roudnická bílá vína v posledních letech získávají stále větší oblibu pro svůj originální charakter a nalezneme tu hned několik vinařů, jejichž produkty stojí za pozornost. Ale k dobrému vínu patří i dobré jídlo. Obojí můžete ochutnat třeba na zámku v Liblicích. V aristokratickém stylu.
zámek MělníkJeště než se vydáme do Liblic, můžete s námi navštívit třeba zámek Mělník na soutoku Labe a Vltavy, který dědičně patřil českým královnám a princeznám. V něm se nacházejí vinné sklepy rodiny Lobkowiczů, kde můžete zdejší vína ochutnat, a zároveň je zde pro vás připravena zámecká restaurace, kam vás zvou zejména na místní dezerty.
 
Když už budete v Mělníce, můžete sestoupit i do nejširší studny u nás a prohlédnout si část zdejšího podzemí. Chodby pod městem u nás lze považovat za důkaz, že město bylo ve středověku důležité. A Mělník rozhodně důležitý byl.
 
Pokud jste opravdu „zámkový typ“, vypravte se i do nedaleké Roudnice. V tom zdejším najdete Galerii moderního umění, jejímž hlavním lákadlem je 60 obrazů Antonína Slavíčka. A v Roudnici se pochopitelně také pěstuje víno. Na horu Říp vás tentokrát zvát nebudeme, protože praotec Čech mluvil o mléku a strdí, na víno tehdy ještě ani nepomyslel.

zámek LibliceZámek v Liblicích je sice barokní, ale v dnešních dnech zažívá svou renesanci. Stává se z něj vyhledávané centrum pro konference, ale i pro svatby. Zdejší interiéry jsou totiž skutečně pohádkové a prožít tady svůj den touží nejedna nevěsta. Když potom ženich zjistí, jak skvěle zde vaří, nebude mít dozajista nic proti. Restaurace nabízí všechny druhy mas a důraz je zde kladen na lokální vína. Nejspíše vám bude doporučeno víno Viléma Krause, který pochází z dnes již tradiční vinařské rodiny.

Samotný zámek nabízí nejen víkendové pobyty, během nichž se nejenže můžete projídat zdejším jídelníčkem a bydlet v dobově zařízených pokojích, ale také piknik v zámeckém parku, na který dozajista jen tak nezapomenete.
Celý popis