Hrádek

Podhorská obec Hrádek se nachází v nejvýchodnějším koutu České republiky, v jablunkovské brázdě. První zmínka o obci Hrádek pochází z roku 1583. Prozkoumejte obec Hrádek a nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec Hrádek v místním nářečí a polsky Gródek, německy Grudek leží v okrese Frýdek-Místek se nachází v turistické oblasti Těšínské Slezsko. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Luční hobití dům – chata Hrádek, Zvonička sv. Isidora v Hrádku, Venkovské muzeum v Hrádku. Obec leží v údolí malebné řeky Olše. V blízkosti Hrádku vytváří řeka Olše asi 1 km dlouhý a 10 m hluboký kaňon s peřejemi a místy ke koupání. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Pískovcový blok, znázorňující trojmezí mezi obcemi Hrádek, Nýdek a Návsí byl zabudován na vrcholku hory Filipky v místě skutečného trojmezí v roce 1997. Od té doby se zde jednou za rok neformálně setkávají  nejen místní. V obecním lužním lese Girov vznikla nová naučná stezka. Dominantou stezky je vyvýšená a zastřešená ptačí pozorovatelna sloužící k pozorování krajiny a zvířectva. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Hrádek

Zvonička sv. Isidora v Hrádku

Zvoničku můžete navštívit od roku 2012 nad chatou Hrádek. Ve zvoničce najdete dva zvony. Větší odbíjí každou hodinu. Menší je umístěn v krásné dřevěné bustě patrona zvoničky.
Hrádek, Moravskoslezský kraj

Venkovské muzeum v Hrádku

Mandl z roku 1840, dřevěná pračka, školní potřeby, motocykly, kroje, nábytek, hudební nástroje, nářadí, hračky… Více než 200 nejrůznějších předmětů denní potřeby vám ve Vesnickém muzeu v Hrádku umožní nahlédnout do života Gorolů (obyvatel úplného východu naší země) v minulém a předminulém století.
Hrádek, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v obci Hrádek

Luční hobití dům – chata Hrádek

Chcete si užít báječný voňavý pobyt? Chcete si odpočinout v horkém kotli, dívat se na hvězdy a snít? Přijďte k nám do našeho Lučního hobitího domečku, který najdete v krásném prostředí Beskydských hor, v blízkosti Chaty Hrádek.
Hrádek, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Těšínské Slezsko


Zábavný výlet pro děti: zimní toulky v Beskydech

Beskydy, na východě Česka u česko-polsko-slovenského trojmezí, nabízí skvělé podmínky pro trávení zimní dovolené. Vyberou si tu vyznavači sjezdového lyžování, běžek nebo skialpinismu. A pokud zrovna není sníh? Pak zde naleznete hustou síť turistických tras! Anebo lze vyrazit za poznáním.
Jablunkov, Cesty poznání

Hraběnka Larischová aneb konec dámy se špatnou pověstí

„Milá maminko,“ stálo na lístečku nalezeném v dívčím pokoji, „až to budeš číst, budu už v Dunaji – Mary.“ Mary se ovšem spletla, neskončila v Dunaji, ale v loveckém zámečku Mayerling nedaleko Vídně. Právě ona v lednu 1889 doprovodila korunního prince Rudolfa na jeho sebevražedné cestě.
výlet na zámek Fryštát, Výpravy za kuriozitami