Úvod > Aktuality > Zábavu i poučení přinese masopust na zámku Sychrov

Zábavu i poučení přinese masopust na zámku Sychrov

Vydáno 13. února 2018 Památky
Již osmý tradiční Masopust na Sychrově se koná v sobotu 17. 2. 2018 od 9.00 do 16.00 hodin v zámeckém parku. Čeká vás více jak třicet stánků s různým zbožím a také zajímavé občerstvení: těšit se můžete na produkty z klasické zabíjačky, na grilované maso, ale také na čokoládáře s čokozabíjačkou, trdelník, plackárnu (sladké a slané) a na stánek s koblížky. Mezi dalším nabízeným zbožím najdete také stánky s medem a medovinou, domácími sýry, perníčky a kořením.
Tradiční řemeslné stánky budou nabízet historické sklo, keramiku, dřevěné zbraně a hračky, proutěné výrobky, batikovaný a malovaný textil a šité dětské dekorace, drahé kameny a výrobky z nich, malované hedvábí, kůži, šperky a mnohé další.

Po celý den budou vystupovat folklórní soubory Krkonošský Horal a  Horačky s pásmem masopustních písní a tanců.

Návštěvníci Masopustu mají možnost jít také na prohlídku zámku, který bute také otevřen. Během prohlídky navštíví interiéry, které je přenesou do poloviny 19. století, kdy byl majitelem zámku kníže Kamil Josef Idesbald Filip z Rohanu. Rozsáhlá přestavba zámku podporovaná právě knížetem Kamilem vtiskla Sychrovu dnešní novogotickou podobu a zařadila jej tak mezi nejvýznamnější památky historizujících slohů 19. století.
Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality