Úvod > Aktuality > Vychutnejte si tradiční sportovní zážitek – Jizerskou 50 i s dětmi
Vychutnejte si tradicní sportovní zážitek - Jizerskou 50 i s detmi
"> Vychutnejte si tradicní sportovní zážitek - Jizerskou 50 i s detmi "> Pro prvních 250 prehlášených malých bežcu budou pripraveny originální cepice a tricka "> Prijedte si v pátek 9. ledna 2015 s celou rodinou vychutnat odpolední zimní radovánky
Zimní sporty

Vychutnejte si tradiční sportovní zážitek – Jizerskou 50 i s dětmi

  • Vydáno13. prosince 2018
Máte doma malého šikovného sportovce? Chcete si po Vánocích vychutnat okouzlující přírodu Jizerských hor, vypotit nasbírané sváteční kalorie a užít si jedinečné okamžiky v podobě tradičního sportovního zážitku? Právě pro vás a vaše děti organizátoři připravili dětské závody – Mini Jizerskou. Staňte se součástí sportovní historie, vždyť nutně nemusíte dosáhnout nejlepšího času, ale užije si příjemné aktivní chvíle s celou rodinou! Nejen amatérské sportovce přiláká Bedřichov tentokrát o druhém lednovém víkendu tj. 8. – 10. ledna 2019.
Dětská Jizerská 50Největší událost v běhu na lyžích v Česku se již kvapem blíží! Mini Jizerská 50 se bude konat 8. 2. 2019 v Bedřichově, stejně jako celá série s téměř padesátiletou tradicí. Součástí dětských závodů je i Pohár primátora pro liberecké školy. Škola z Liberce s nejvíce zúčastněnými vyhraje poukaz na sportovní vybavení.

Závody pro dospělé nabízí mimo známé tratě na 50 kliometrů i kratší trasy na 10, 25 i 30 kilometrů, klasicky i volnou technikou. Hlavní závod Jizerská 50 bude startovat v neděli 10. 2. 2019. Nejen úchvatné panorama, šumné bučiny, průzračné potoky, divokou faunu a floru, ale především neopakovatelnou atmosféru velkého sportovního podniku si s celou rodinou vychutnáte na vlastní kůži, i když nejste právě profesionálními běžkaři. Na hlavní 50 km trať zbývají na startovní listině poslední volná místa, proto s přihláškou příliš neotálejte.

Bedřichovská 10Startovné pro jednotlivce na Jizerskou 50 vyjde při registraci do 31. prosince 2018 na 1 800 Kč, do 27. ledna 2019 na 2 200 Kč. Dětská mini trasa stojí do konce prosince 150 korun, do konce lednového termínu 200 Kč. Pokud se rozhodnete pro kratší závody, počítejte rozvěž se slevou při včasném přihlášení. Např. Bedřichovská 30 stojí do konce prosince 1 200 Kč a "desítka", kam můžete na start s celou rodinou vyjde na 1 100 korun (cena za 4 osoby, max. 2 dospělí).
Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Lyžařský závod Jizerská 50

10.2.
12.2.
Lyžařský závod Jizerská 50

Jednu z nejvýznamnějších sportovních událostí v České republice čeká už 56. ročník. ČEZ Datum konání bylo opět stanoveno na druhý víkend v únoru, akce se bude konat konkrétně 10.-12. 2. 2023.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl