Úvod > Aktuality > Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc
Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc
"> "> ">
Zážitky

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

  • Vydáno13. prosince 2019
Advent je v liberecké iQlandii plný pokusů! Každý víkend od 10:00 a 14:00 hodin probíhá ve zdejších laborkách originální experimentování pro malé i velké. Program se navíc koná zdarma v rámci vstupného do iQlandie.
světlo vánocTaké máte rádi prskavky, světýlka a ohňostroje? V tom případě si nesmíte nechat ujít Laborky pro veřejnost nazvané Světlo Vánoc, kde zjistíte, jak takové výboje vznikají. Kromě toho tu na vás čeká spousta pokusů se svítícími kapalinami a optikou. Zkrátka se přepnete do vánoční nálady po vědecku.

Prosincové víkendy v liberecké iQlandii jsou plné vánočního experimentování – můžete se těšit na několik 3D optických iluzí s reálnými předměty, názorný model optického vlákna a ukázku praktického využití této novodobé technologie přenosu, vyzkoušíte si mimořádně „čisté“ skládání barev, naučíte se rozsvěcet rozbité zářivky a pohrajete si se světélkujícími kapalinami... A také přijdete na kloub tomu, jak fungují optická vlákna. Prožijete „černou hodinku“ v laboratoři, která bude ve skutečnosti plná barvami hýřícího světla.

světlo vánocSpeciální vánoční program v laborkách Světlo Vánoc se koná každou sobotu a neděli v 10:00 a 14:00 hodin. Laborky pro veřejnost jsou určeny pro všechny badatele od 8 let, experimentování trvá cca 45 minut. Pro účast na Laborkách je nutné vyzvednout rezervační lístek na pokladně a dorazit včas na začátek programu
iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl