Úvod > Aktuality > Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Liberecká iQlandia zve malé vědce na Světlo Vánoc

Vydáno 13. prosince 2019 Zážitky
Advent je v liberecké iQlandii plný pokusů! Každý víkend od 10:00 a 14:00 hodin probíhá ve zdejších laborkách originální experimentování pro malé i velké. Program se navíc koná zdarma v rámci vstupného do iQlandie.
světlo vánocTaké máte rádi prskavky, světýlka a ohňostroje? V tom případě si nesmíte nechat ujít Laborky pro veřejnost nazvané Světlo Vánoc, kde zjistíte, jak takové výboje vznikají. Kromě toho tu na vás čeká spousta pokusů se svítícími kapalinami a optikou. Zkrátka se přepnete do vánoční nálady po vědecku.

Prosincové víkendy v liberecké iQlandii jsou plné vánočního experimentování - můžete se těšit na několik 3D optických iluzí s reálnými předměty, názorný model optického vlákna a ukázku praktického využití této novodobé technologie přenosu, vyzkoušíte si mimořádně „čisté“ skládání barev, naučíte se rozsvěcet rozbité zářivky a pohrajete si se světélkujícími kapalinami... A také přijdete na kloub tomu, jak fungují optická vlákna. Prožijete „černou hodinku“ v laboratoři, která bude ve skutečnosti plná barvami hýřícího světla.

světlo vánocSpeciální vánoční program v laborkách Světlo Vánoc se koná každou sobotu a neděli v 10:00 a 14:00 hodin. Laborky pro veřejnost jsou určeny pro všechny badatele od 8 let, experimentování trvá cca 45 minut. Pro účast na Laborkách je nutné vyzvednout rezervační lístek na pokladně a dorazit včas na začátek programu
Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Českolipsko a Jizerské hory

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Českolipsko a Jizerské hory

Českolipsko a Jizerské hory | Památky
27.5.
2020
#světovéČesko a Liberecký kraj

#světovéČesko a Liberecký kraj

Českolipsko a Jizerské hory | Letní sporty