Úvod > Aktuality > V Zoo Ostrava otevírají o víkendu pavilon Papua
V Zoo Ostrava otevírají o víkendu pavilon Papua
"> "> V Zoo Ostrava otevreli novou expozici - voliéru Papua "> Na vybrané druhy papoušku se podíváte bez jakékoli prekážky "> Pruchozí expozice navíc imituje prirozené prostredí
Příroda

V Zoo Ostrava otevírají o víkendu pavilon Papua

  • Vydáno22. dubna 2016
V sobotu 23. dubna bude po téměř půlroční přestávce znovu otevřen pavilon Papua – největší akvaterarijní expozice v ostravské zoologické zahradě. Zahájeno bude i komentované setkání u žralůčků okatých.
Papoušek Lori tříbarvýNávštěvníci zoologické zahrady v Ostravě se mohou o víkendu těšit s otevřením pavilonu i na komentované setkání u žralůčků okatých, které bude probíhat o sobotách a nedělích vždy ve 13:30 hod.

V srpnu loňského roku došlo v pavilonu Papua k prasknutí čelního skla největší nádrže „Písčiny řeky Fly“ (objem akvária je cca 8 000 litrů). Toto akvárium je domovem dvou druhů želv (karetek novoguinejských a dlouhokrček Siebenrockových) a starobylých ryb baramundi severních. Prasklé akvárium drželo bezpečně pohromadě díky použití skla Konex a dostatečným dimenzím. Museli jsme ale vypustit vodu a zvířata přesunout do zázemí. S ohledem na probíhající sezónu pavilon nechali v zoo otevřený a opravu realizovali až od listopadu.
 
Během posledních měsíců proběhly opravy obkladu kolem akvária, opravy zdiva v expozicích, následovaly opravy reliéfních maleb v expozicích, zednické opravy, opravy umělých skal, větví a kamenů, malování a lakování stěn (ochrana proti vlhkosti v zádveřích), generální oprava filtrace expozice „Batanta – pobřežní mangrove“. Došlo k odvětrání expozic – odpadní teplo z expozic bude využito pro vytápění a ofukování většího zádveří (prevence srážení vlhkosti). V zádveří byly provedeny elektro-přípravy pro budoucí terárium krajt zelených, bylo upraveno ozvučení pavilonu pro komentované setkání a další.
 
Ve větším zádveří byly nainstalovány informační tabule a vitrínky pro sošky Bílých slonů – ocenění za chovatelské úspěchy, které se v tomto pavilonu udály. Jedná se o odchov varana papuánského a žralůčka okatého. Kromě těchto druhů se v pavilonu úspěšně rozmnožuje většina plazích obyvatel. To je důkaz toho, že podmínky pro náročný chov této skupiny zvířat zde byly vytvořeny správně.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality