Úvod > Aktuality > V Zoo Ostrava bylo otevřeno nové Návštěvnické centrum s restaurací Saola
Soucástí multifunkcního objektu je i restaurace s celorocním provozem
"> Soucástí multifunkcního objektu je i restaurace s celorocním provozem "> Návštevnické centrum v Zoo Ostrava
Příroda

V Zoo Ostrava bylo otevřeno nové Návštěvnické centrum s restaurací Saola

  • Vydáno19. dubna 2013
V ostravské zoologické zahradě bylo dnes otevřeno zbrusu nové Návštěvnické centrum, multifunkční objekt, který výrazným způsobem rozšíří služby pro návštěvníky zoo.
Návštěvnické centrum Zoo OstravaNávštěvnické centrum v Zoo Ostrava vyrostlo na místě po původní letní zoorestauraci nedaleko výběhu pand červených. Jeho výstavba rozšíří další možnosti realizace vzdělávacích aktivit pro děti i dospělé. A to nejen uvnitř centra, kde se nachází mimo jiné moderní učebna, nýbrž i v jeho bezprostředním okolí, kde vznikla zastřešená venkovní učebna a klidová zóna s edukativními prvky. Návštěvnické centrum bylo vystavěno jako nízkoenergetický objekt využívající některé environmentálně šetrné technologie. Provoz budovy je zajištěn obnovitelnými alternativními zdroji energie – k vytápění jsou využívány dřevěné peletky, k částečnému ohřevu vody slouží solární energie.

Součástí tohoto multifunkčního objektu je i restaurace s celoročním provozem. Venkovní terasa restaurace nabízí pohled přímo do přilehlého výběhu, který budou obývat stáda vzácných asijských kopytníků. A jak jinak nazvat novou restauraci než po vlajkovém zvířeti informační kampaně evropských zoologických zahrad, tajemném kopytníku jménem Saola? Místní kuchyně bude připravovat jídla pouze z českých surovin bez přídavku glutamátu a dalších dochucovadel.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality