Úvod > Aktuality > V Ostravě si prohlédnete vzácné motocykly a automobily
V Ostravě si prohlédnete vzácné motocykly a automobily
"> ">
Památky

V Ostravě si prohlédnete vzácné motocykly a automobily

  • Vydáno9. dubna 2015
Na čtyři desítky stejně noblesních, jako vzácných motocyklů a automobilů budou od 10. do 26. dubna 2015 k vidění v prostorách obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina. Výstavu Krásky na cestách, navazující na loňskou veleúspěšnou premiéru, tvoří zejména legendární motocykly ze sbírky akademického sochaře Miroslava Rybičky a historické vozy především z Veteran Car Clubu Ostrava, který letos slaví již 45 výročí od svého založení.
Krásky na cestáchMezi exponáty milionových hodnot najdou zájemci například Rybičkův motocykl La Mondiale Super Sport 500 Chaise Motor z roku 1927. Továrna La Mondiale, která zanikla roku 1933, vyrobila pouze sedm takových kusů. Bez nadsázky se jedná o raritní motocykl.
 
Další perlou výstavy je jistě i motocykl trojnásobného mistra ČR jezdce Miroslava Čady v letech 1951 – 1953, zn. Walter ČZ 350 OHC či motocykl JAWA 350 2 x OHC, se kterým jezdec Gustav Havel dosáhl v roce 1962 na 3. místo Mistrovství světa motocyklů. Z historických vozidel se mohou návštěvníci Fora Nová Karolina těšit na opravdové perly veteránů značek Tatra T12, Tatra T54, Jaguar XK 140, MG MGB GT, Riley 9, Daimler či Praga Baby Roadster a mnoho dalších. Je připravena výstava dosažených cen a trofejí, a také ukázka postupu restaurátorských prací například motocyklu zn. Ardie. Výstava Krásky na cestách 2 bude k vidění až do 26. dubna.

Výstava ve Foru Nová Karolina je soustředěna do dvou míst. V prvním patře vedle prodejny Peek&Cloppenburg jsou umístěny motocykly. V druhém patře naproti výtahům se nachází historické vozy. Kromě expozice bude v prostorách Nové Karoliny probíhat i doprovodný program.
Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Další aktuality