Úvod > Aktuality > V muzeu obce Albrechtičky se ukrývá Puškvoreček
V muzeu obce Albrechtičky se ukrývá Puškvoreček
">
Zážitky

V muzeu obce Albrechtičky se ukrývá Puškvoreček

  • Vydáno13. dubna 2016
Navštivte Pohádkové Poodří a vyhrajte zajímavé ceny. Stačí si v pohádkovém místě vyzvednout Vandrbuch a během návštěv jednotlivých skřítků sbírat samolepky. Když budete mít Vandrbuch vyplněný, dostanete v pohádkovém místě malou drobnost. Na konci roku se pak uskuteční velké slosování o zajímavé ceny.
Muzeum obce Albrechtičky najdete v překrásném roubeném domě, který byl postaven v roce 1865. V muzeu se návštěvníci seznámí s historií obce, způsobem života a kulturními tradicemi obce v minulých stoletích.

A právě v tomto muzeu se schovává malý vodníček Puškvoreček, který je taky velký vynálezce. Ve svých hrníčcích má místo dušiček léčivé lektvary a tinktury. A po jedné takové rostlině dostal také své jméno. Vodníček Puškvoreček rád pomáhá svým kamarádům po celém Pohádkovém Poodří.
 
Muzeum je otevřeno od dubna do října, a to o víkendech od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. V případě zájmu o prohlídku mimo provozní dobu lze návštěvu dohodnout na obecním úřadě (telefon 558 272 414).
 
Muzeum obce Albrechtičky – kouzlo starých časů

Muzeum obce Albrechtičky – kouzlo starých časů

Malebné muzeum obce Albrechtičky se nachází v roubeném domě postaveném v roce 1865, který byl zrekonstruován v letech 2001 – 2004. Seznámíte se v něm s historií obce, způsobem života a místními kulturními tradicemi v minulých stoletích.