Úvod > Aktuality > V Jablonci nad Nisou najdete nové Muzeum hraček
V Jablonci nad Nisou najdete nové Muzeum hracek
"> V Jablonci nad Nisou najdete nové Muzeum hracek "> Pan Jirí Vavrín zacal hracky sbírat až v dospelosti "> Muzeum hracek Jablonec nad Nisou se nachází prímo v centru mesta
Kultura

V Jablonci nad Nisou najdete nové Muzeum hraček

  • Vydáno25. dubna 2013
V Jablonci nad Nisou se otevírá nové muzeum hraček přímo v centrum města. Prohlédnete si zde expozici hraček převážně z období let 1940-1989, které si možná ještě pamatujete ze svého dětství.
Muzeum hraček v Jablonci nad NisouMuzeum hraček Jablonec nad Nisou se nachází přímo v centru města, v 1. patře bytového domu v ulici U Zeleného stromu č. 2. Expozice muzea je umístěna ve čtyřech místnostech o ploše 90 m², proto je vstup omezen počtem 12 návštěvníků pro skupinu.

Zakladatel muzea pan Jiří Vavřín začal hračky, které si jako malý kluk přál, sbírat až v dospělosti. Hraček přibývalo i díky dárcům, kteří mu hračky věnovali tak vznikla myšlenka vytvořit muzeum a podělit se s ostaními o vzpomínky z doby nedávno minulé.

Rozsáhlá sbírka dnes zahrnuje modely aut, vláčků a stavebnic, panenek, kočárků a pokojíčků. Navštívit můžete také školní třídu z období kolem roku 1950. Z muzea nemusíte odcházet s prázdnou. V malé prodejně je možné zakoupit si na památku suvenýr, českou hračku nebo výrobek se značkou „Regionální produkt Jizerské hory“.Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou

Muzeum hraček v Jablonci nad Nisou

Jablonecké muzeum hraček je zaměřeno na hračky, které si pamatují naši rodiče a prarodiče. Ti se vrátí do dětských let a děti naopak poznají s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky. Vystavované hračky jsou převážně z období od roku 1940 do roku 1989, ale najdete zde i starší.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl