Úvod > Aktuality > Užijte si lyžování na společný skipas v karlovském údolí
Užijte si lyžování na spolecný skipas v karlovském údolí
"> Užijte si lyžování na spolecný skipas v karlovském údolí "> Stejný skipas platí i na dalších sjezdovkách "> Strojove upraveno je i více než 80 km bežeckých tratí
Zimní sporty

Užijte si lyžování na společný skipas v karlovském údolí

  • Vydáno23. ledna 2015
Na sjezdovkách rodinného lyžařského areálu Myšák v Karlově pod Pradědem leží 40 až 50 cm převážně technického sněhu. Stejné podmínky nabízejí i další lyžařské areály v karlovském údolí a počasí láká do stop i běžkaře.
LyžařTo, co lyžaři znají z třeba z Alp, funguje už třetí sezónu i v karlovském údolí: s jedním skipasem je možné přejíždět z dvousedačky na Myšáku na červené sjezdovky Kazmarky, nebo ještě dál na čtyřsedačku Karlovský Express – a pak zase zpátky. A nemusíte přitom ani jednou sundat lyže. Jen toto dohromady dělá 5,5 km upravovaných sjezdových tratí.

Sami si můžete vyzkoušet, který svah nejlépe vyhovuje vašim lyžařským schopnostem a na tom pak strávit nejvíce času. Naopak ti, co nechtějí celý den jezdit na jednom místě, mohou mezi sjezdovkami plynule přejíždět a vybrat si tak nejen, kde budou právě lyžovat, ale třeba i to, kde si odpočinou nebo se občerství. Stejný skipas platí i na dalších sjezdovkách: na Olomoučáku na úplném konci karlovského údolí, na Čerťáku, v areálu Avalanche a na Kopřivné.Běžky

Přímo u nástupních stanic sedačkových lanovek a vleků zapojených do jednotného odbavovacího systému (společný skipas)jsou vysokokapacitní bezplatná parkoviště, lyžařům tak stačí udělat z auta jen pár kroků a jsou na sjezdovce. V karlovském údolí se lyžuje za ceny sezóny 2013: celodenní skipas pro dospělého stojí 450 Kč, pro dítě 350 Kč.

Na své si přijdou také běžkaři

Strojově upraveno je i více než 80 km běžeckých tratí v lesích nad Malou Morávkou a Karlovem. Díky zabudovanému GPS lokalizátoru je na webu Bílé stopy možné sledovat pohyb rolby, nebo zjistit, kdy byly jednotlivé trasy naposledy upravovány. Před víkendem vyráží rolba na úpravu stop vždy v pátek.
Ski centrum Malá Morávka

Ski centrum Malá Morávka

Horská obec Malá Morávka je spolu s Karlovem jedna z největších turistických a lyžařských oblastí v Jeseníkách. Středisko nabízí 22 sjezdovek od méně náročných terénů až po náročné, které jsou vzájemně propojeny a jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák v Karlově pod Pradědem

Ski areál Myšák, součást Ski Arény Karlov, leží jen několik kilometrů od nejvyšší hory Jeseníků Praděd 1491 m.n.m. v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Karlov pod Pradědem – Malá Morávka. Karlovské ski středisko je zvlášť vhodné pro rodiny s dětmi.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Další aktuality

27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda
17.9.
2022
V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

Moravskoslezský kraj | Příroda
16.9.
2022
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Moravskoslezský kraj | Letní sporty