Úvod > Aktuality > Trojhalí Karolina v Ostravě-Vítkovicích se otevírá veřejnosti
Trojhalí Karolina v Ostrave-Vítkovicích se otevírá verejnosti
"> Trojhalí Karolina v Ostrave-Vítkovicích se otevírá verejnosti "> V dnešní dobe Trojhalí promenilo svuj kabát a z bývalé Ústredny - elektrocentrály vznikne sportovište "> Z Dvojhalí vzniklo kryté námestí, kde se mohou konat koncerty, výstavy nebo divadelní predstavení
Kultura

Trojhalí Karolina v Ostravě-Vítkovicích se otevírá veřejnosti

  • Vydáno9. července 2014
V pátek 11. 7. 2014 se veřejnosti po letech znovu otevřou dveře do Trojhalí. Jarek Nohavica, který pomyslně Trojhalí před 8 lety uzavíral, jej také otevře. Speciálně pro tuto příležitost sestavil kapelu Karolinka – dechovku, která spolu s Jarkem zahraje písničky hlavně o Ostravě.

TrojhalíTrojhalí Karolina se skládá ze dvou rekonstruovaných památkově chráněných budov. V časech svého funkčního období byly využívány k průmyslovým účelům pro Žofinskou huť a Koksovnu Karolina. V dnešní době Trojhalí proměnilo svůj kabát a z bývalé Ústředny – elektrocentrály vznikne sportoviště, kde naleznete plně vybavenou sportovní halu s moderním sportbarem a zázemím například pro sporty jako jsou badminton, basketbal, volejbal, florbal, futsal a další. Otevřeno bude začátkem srpna.

Z Dvojhalí vzniklo kryté náměstí, kde se mohou konat koncerty, výstavy, divadelní představeníTrojhalí, trhy, veřejné bruslení a různé jiné společenské, kulturní a sportovní akce.

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde najde rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly. Původně zde byly stroje a turbíny, v dnešní době sem přichází návštěvníci za sportem, kulturou a dalšími možnostmi, jak příjemně strávit volný čas.

Další aktuality

2.10.
2022
Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Moravskoslezský kraj | Příroda
27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda