Úvod > Aktuality > Svatoanenské dřevosochání v Harrachově představí umění dřevosochařů
Svatoanenské dřevosochání v Harrachově představí umění dřevosochařů
"> "> ">
Zážitky

Svatoanenské dřevosochání v Harrachově představí umění dřevosochařů

  • Vydáno23. července 2020
Dřevosochaři svá díla v Harrachově tvoří již od pondělí 20. 7., díla by měla být hotová do soboty 25. 7. 2020, kdy bude akce zakončena dražbou vzniklých dřevěných skulptur a doprovodným programem. Návštěvníci této netradiční akce se na vlastní oči přesvědčí nejen o tom, jak s pomocí motorové pily nebo dláta vznikne umělecké dílo ze špalku dřeva, ale také mohou svým hlasem rozhodnout o nejlepší soše či řezbě při závěrečné vernisáži.

Pomyslným vrcholem Dřevosochání v Harachově bude vernisáž na místě konání akce, která se uskuteční v sobotu 25. července, a na které návštěvníci vernisáže vyberou nejlepší z vystavených uměleckých děl. Svatoanenské dřevosochání bude opět probíhat v parku hraběte Jana Harracha a vstup je pro návštěvníky zdarma.

Nebude chybět ani doprovodný program v podobě soutěží spojených, jak jinak než se dřevem, dále budou k vidění sokolnické ukázky s orly, káňaty a sokoly sokolníka Mgr. Milana Straky, k vyzkoušení bude lukostřelba, nafukovací hrad a atrakce pro děti. Nebude chybět ani kovář a jeho dílna. Od 14:30 hodin se bude konat dražba dřevosochařských děl. V 15:30 zakončí program hudební kapela L-Band.

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.

Mumlavský vodopád v Krkonoších

Mumlavský vodopád v Krkonoších

Dravá řeka Mumlava vytváří poblíž Harrachova, v Mumlavském dole, vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky. Asi 10 m vysoký skalní stupeň v žulovém řečišti se nachází nedaleko centra Harrachova v západní části Mumlavského dolu.

Výlet z Rokytnice nad Jizerou do osady Jizerka

Výlet z Rokytnice nad Jizerou do osady Jizerka

Osada Jizerka je ideálním cílem pro turisty, cyklisty i bruslaře. Z Rokytnice nad Jizerou se vydejte do části Jizerských hor do osady Jizerka. Můžete jet autem nebo na kole. Z Rokytnice nad Jizerou je to 15 km do Horního Polubného (u kostela) nebo 20 km na centrální parkoviště nad osadou Jizerka.

Harrachovská naučná stezka

Harrachovská naučná stezka

Zrekonstruovaná naučná stezka nejen pro milovníky přírody a historie. Od července 2013 je k dispozici návštěvníkům Harrachova zrekonstruovaná naučná stezka bývalého Lesnického učiliště.

Další aktuality