Úvod > Aktuality > Ostravské slůně je miláčkem návštěvníků, stále však bojuje o přežití
Ve venkovním výbehu mužete v soucasné dobe pozorovat již všechny samice pohromade
"> Ve venkovním výbehu mužete v soucasné dobe pozorovat již všechny samice pohromade "> Ostravské slune je miláckem návštevníku "> Nejmenší clenka stáda se drží v blízkosti své mámy Vishesh
Příroda

Ostravské slůně je miláčkem návštěvníků, stále však bojuje o přežití

  • Vydáno4. dubna 2014
Malá sloní samička, která se narodila před dvěma měsíci v ostravské zoologické zahradě, už čile objevuje svět. Ve výběhu se s ní potkávají také nadšení návštěvníci, kteří stále doufají, že se mládě podaří zachránit. V zahradě ale stále panují obavy o její život – dodnes se totiž nenapila mateřského mléka.

MláděMládě slonice Vishesh se narodilo před dvěma měsíci, v úterý 4. února v ostravské zoologické zahradě. Ještě stále se však slůňátko nenapilo mateřského mléka a patrně se tomuto reflexu již nenaučí. Její matka už mléko ztratila, takže mládě je udržováno na umělé stravě.

Ošetřovatelé však dospěli k rozhodnutí, že budou nadále v asistovaném odchovu slůněte pokračovat. Do pokusu zvýšit šance na její záchranu se připojily i další partnerské zoologické zahrady v Liberci a Ústí nad Labem. Slůně má pěkný apetit a dokáže spořádat několik litrů náhražky mateřského mléka denně.

Ve venkovním výběhu můžete v současné době pozorovat již všechny samice pohromadě. Spojení proběhlo naprosto bezproblémově a všechny slonice si tak užívají letošního brzkého pěkného počasí. Nejmenší členka stáda se drží v blízkosti své mámy Vishesh a postupně objevuje celý výběh.

Do Zoo v Ostravě se však nemusíte tento víkend vypravit pouze za slony – v sobotu 5. dubna jsou do zoologické zahrady zváni všichni Dudkové, Kosové, Stehlíci a další nositelé ptačích příjmení. U příležitosti svátku všech opeřenců budou mít tradičně zvýhodněné vstupné do zoo a pro všechny bude připraven doprovodný ptačí program.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.