Úvod > Aktuality > Sklářské muzeum v Novém Boru obměnilo stálou expozici skla
V první polovine zárí otevrelo Sklárské muzeum v Novém Boru novou stálou expozici
"> V první polovine zárí otevrelo Sklárské muzeum v Novém Boru novou stálou expozici "> Sklárské muzeum v Novém Boru obmenilo stálou expozici skla "> Sklárské muzeum Nový Bor
Kultura

Sklářské muzeum v Novém Boru obměnilo stálou expozici skla

  • Vydáno16. září 2013
V první polovině září otevřelo Sklářské muzeum v Novém Boru novou stálou expozici, která zde byla obnovena po 20 letech. Ve výstavních prostorách naleznete sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost. Vystaveny jsou však nejen nové přírůstky ve sbírce, ale také exponáty, které byly dosud veřejnosti ukryty v depozitářích. Zpřístupněn je rovněž sklepní prostor s exponáty současného umění od významných českých sklářských výtvarníků.
Sklářské muzeum Nový BorStálá expozice Sklářského muzea v Novém Boru byla k s malými obměnami vidění od roku 1993. V loňském roce byla otevřena přístavba muzea s novým moderním výstavním prostorem a nastal čas revitalizovat také stálou muzejní expozici. Za uplynulých 20 let byla muzejní sbírka obohacena o mnoho vzácných přírůstků – darů i nákupů. Několik unikátních exponátů bylo také zrestaurováno, aby vynikly v celé své kráse. Mezi sbírkovými předměty se kromě historických kousků nachází i automaticky vyráběné nápojové a užitkové sklo běžně používané v českých domácnostech.

Expozice muzea je dále rozdělena na jednotlivé zušlechťovací techniky doplněné ukázkami technologických postupů. Doposud bylo ve stálé expozici prezentováno sklo pouze do 60. let 20. století, ale nyní bude nově představen stylový vývoj českého skla až do současnosti. Úplnou novinkou se stala expozice ateliérového skla českých výtvarníků ve stylových pískovcových sklepních prostorech.

Sklářské muzeum v Novém Boru

Sklářské muzeum v Novém Boru

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.

Další aktuality