Úvod > Aktuality > Ski Aréna Karlov se těší na novou sezónu
Zimní sporty

Ski Aréna Karlov se těší na novou sezónu

  • Vydáno21. listopadu 2023
Přípravy Ski Arény Karlov v kouzelném údolí Karlova pod Pradědem na novou sezónu 2023/24 jsou v plném proudu. Lyžaři zde mohou využít jednotný skipas pro celé údolí Karlova pod Pradědem včetně ski Areálu Čerťák v Horním Václavově, který je ideální pro rodiny s dětmi. Oficiální zahájení letošní sezóny se chystá na sobotu 9. prosince 2023.
ski aréna karlovPřípravy na zimu ve Ski Aréně Karlov, v kouzelném údolí Karlova pod Pradědem, jsou v plném proudu. Ve chvíli, kdy se stabilizují teploty pod bod mrazu jsou vlekaři schopni ihned začít se zasněžováním. Lyžaři mohou využít jednotný skipas pro celé údolí Karlova pod Pradědem včetně ski Areálu Čerťák v Horním Václavově, který ocení hlavně rodiny s dětmi.

Po delší odmlce připravují v Karlově do provozu černou a červenou sjezdovku Klobouk s certifikací FIS, která se parametry rovná krásným "střechám" Dachsteinu. Pokud sněhové podmínky dovolí, bude při sjezdové trati Roháč připraven Skicross i sáňkařská dráha.

ski aréna karlovSki Aréně Karlov je k dispozici celkem 14 sjezdovek všech obtížností v celkové délce 12 km, z toho 6 jich je označeno červeně pro pokročilé jezdce. Velmi zdatní lyžaři a snowboardisté si mohou vyzkoušet jízdu na již zmiňované černé závodní sjezdovce. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a zasněžovány.

Hledáte nové zážitky? Pak si okořeňte sjezd zábavou i adrenalinem. Fun Aarea 3 je místo, kde najdou sportovní potěšení lyžaři i snowboardisté všech věkových kategorií. Jízdu zde zažijete na vlnách a klopených zatáčkách, které nabízí zdejší velmi oblíbený skikros. Anebo se rovnou pusťte do vyladěného snowparku.
 

Večerní lyžování a vyžití pro "nesjezdaře"

ski aréna karlovNa večer, když tma zahalí okolí, nabízí Ski Aréna Karlov největší osvětlený ski areál na Moravě. Čtyřsedačková lanovka a 6 širokých osvětlených sjezdových tratí o celkové délce 5 300 metrů nemá na Moravě konkurenci. Přijeďte si zalyžovat na 4sedačku Karlov Ski Express. Užijete si hodně prostoru na sjezdovce bez dlouhého čekání u lanovky a neopakovatelnou atmosféru noční lyžovačky.

A nudit se tu nebudou ani ti, kdo sjezdovkám neholdují – mimo sjezdové tratě jsou zde k dispozici také upravené běžkařské stopy o délce 80 km, trasy pro skialpinisty a chodce na sněžnicích, kdo chce, může zde vyzkoušet i jízdu na FAT-Biku! Večer je běžkařům k dispozici osvětlený běžkařský okruh. Sněžnice nebo skialpové lyže vám rádi zapůjčí ve zdejší půjčovně.
Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Další aktuality

Rozhledna na Velkém Javorníku čeká na turisty i v zimě

Velký Javorník, jehož vrchol leží 918 metrů nad hladinou moře, patří mezi nejoblíbenější cíle beskydských turistů. Nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, láká ke krásným výhledům také v zimním období. Vršek hory je křižovatkou několika turistických cest a pro svůj jedinečný výhled je oblíbeným cílem návštěvníků ze širokého okolí již více než sto let. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Prožijte Valentýn v Zoo Ostrava za zvýhodněné vstupné

Hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat v sobotu 17. února do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat. A samozřejmě se nemusí jednat jen o čerstvě zamilované, ale také páry, kteří spolu již nějakou dobu žijí…
Moravskoslezský kraj | Příroda

Navštivte výukové centrum v ostravské zoo během jarních prázdnin

Chystáte-li se o jarních prázdninách navštívit ostravskou zoologickou zahradu, můžete během prohlídky zavítat také do výukového centra, které je ve dnech 5. 2. až 15. 3. 2024 mimořádně otevřeno pro veřejnost! S prodlužujícím se dnem se postupně prodlužuje i otvírací doba ostravské zoologické zahrady. Od února je totiž otevřena o hodinu déle, tj. od 9 do 17 hodin.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Nevíte, jak zabavit děti o pololetních prázdninách? V pátek 2. února 2024 se vydejte do ostravské zoologické zahrady, kde bude o pololetních prázdninách připraven speciální program. Za mimo-sezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Halda Ema v Ostravě už není aktivní, bude více přístupná pro turisty

Halda Ema je oblíbené místo místních i turistů i fotografů lačnících po pěkné fotce Ostravy. Od listopadu 2023 již není aktivní haldou a město plánuje její revitalizaci. Dnes se po ni turisté mohou pohybovat jen po značené okružní turistické trase.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

Skvosty našich národních parků a chráněných oblastí: 20 nejkrásnějších míst, která navštívit v Poodří

Chráněná krajinná oblast Poodří ochraňuje v severovýchodní části Moravské brány krajinu nivy řeky Odry a jejích přítoků. Ráz oblasti dává meandrující řeka Odra, její tůně a slepá ramena, a samozřejmě okolní lužní lesy, mokřadní louky a několik desítek rybníků. Poznejte území, které je domovem řady ohrožených, a zvláště chráněných druhů rostlin i živočichů.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Sedmý ročník Lysohorské čtyřiadvacítky se koná v termínu 27. – 28. ledna 2024 a již tradičně se bude jednat o zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců. Vyhrává ten, kdo za 24 hodin nejvícekrát dosáhne vrcholu Lysé hory!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Ostravy

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Jestliže jste z Ostravy, anebo se do moravsko-slezské metropole chystáte, poradíme vám pár tipů, kde se s foťákem zastavit a udělat si pěkný snímek. Chybu neuděláte s Vítkovicemi, Porubou a ani se samotným centrem města.
Moravskoslezský kraj | Památky