Úvod > Aktuality > Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!
Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

  • Vydáno15. září 2021
Patříte k milovníkům vodního živlu? Pak nesmíte v sobotu 18. září chybět na tradičním sjezdu řeky Teplé v Karlových Varech – letos se pojede již 70. ročník! Sjet si řeku Teplou mohou bez obav i začátečníci, plavba není nikterak náročná a nepřevyšuje obtížnost WW I.
český pohár vodákůTrať amatérského závodu je postavena v úseku řeky Teplé pod přehradou Březová. Na řeku však můžete vyrazit i v rámci volného splutí (před začátkem akce a po jejím konání). Start je umístěn zhruba 250 m pod hrází na levém břehu před rozbořeným jezem na soutoku s Lomnickým potokem. Letošní závod je jubilejním 70. ročníkem!

Nenechte si ujít jedinečný zážitek, který se koná pouze jedenkrát do roka – průplavbu centrem Karlových Varů! U sanatoria Richmond se řeka dostává do města, kde je po celé délce sevřena do kamenných zdí. Výstup na břeh je v tomto úseku možný pouze na dvou místech, a to před prvním tunelem u Vřídla a také za obchodním domem Atrium.

karlovy vary vodáciPo celou dobu vás budou sledovat desítky turistů i domácích fanoušků, kteří dodávají tomuto závodu jedinečnou atmosféru. Tři jezy u sanatoria Thermal bývají zkouškou zdatnosti pro nezkušené jezdce. Aby se mohli vodáci před lázeňským publikem předvést, bývají zde připraveny další branky přímo pod kolonádou.
Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Řeka Teplá na Karlovarsku

Řeka Teplá na Karlovarsku

Řeka o celkové délce 65 km protéká Karlovarským krajem ze Slavkovského lesa přes Teplou, Bečov a u Ostrovského mostu v Karlových Varech ústí do Ohře. Pro vodáky je splavná jednou ročně v září při upouštění přehrady Březová, kdy se na řece konají vodácké závody.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny – Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.