Úvod > Aktuality > Přijďte oslavit Den stromů do Zoo Ostrava
Den stromu v Zoo Ostrava
"> Den stromu v Zoo Ostrava "> Prijdte oslavit Den stromu do Zoo Ostrava "> Kdo bude mít chut, muže si tento den zasoutežit ve sberu žaludu "> Areál Zoo Ostrava se nachází v ojedinelé lokalite Velkého ostravského lesa
Příroda

Přijďte oslavit Den stromů do Zoo Ostrava

  • Vydáno18. října 2014
V ostravské zoo se v neděli 19. října uskuteční oslavy Dne stromů. Zoo se tak podruhé připojí k mezinárodní akci s více než stoletou tradicí, jejímž cílem je připomenout nezastupitelný význam stromů a zeleně vůbec pro existenci všech živých bytostí na naší planetě.

Podzim v zooAreál Zoo Ostrava se nachází v ojedinělé lokalitě Velkého ostravského lesa nedaleko centra města. V původních lesních porostech, které zaujímají téměř 2/3 rozlohy areálu, jsou dominantní zejména buky lesní, z nichž mnohé zde rostou už přes sto let. Kromě buků najdete v lese na 400 dalších druhů planě rostoucích rostlin. Tato unikátní lokalita je tedy doslova předurčena ke konání akce o stromech a pro stromy.

A na co se můžete v neděli na Dni stromů těšit? V 10:45 hod. bude slavnostně otevřen nový informační koutek věnovaný problematice šetrného dřeva a šetrného lesního hospodaření, který finančně podpořil Moravskoslezský kraj. Koutek vznikl u vstupu do pavilonu Papua.

Protože je podzim nejvhodnějším obdobím k výsadbě dřevin, zasadíme v rámci akce na dvou vybraných místech několik stromků. Do sázení se mohou zapojit sami návštěvníci a případně se inspirovat k tomu, aby si třeba podobně zasadili stromky i na vlastní zahrádce. Sázet budeme od 11:00 hod. a od 13:00 hod. v areálu Zoo Ostrava. Bližší informace o místě sázení se návštěvníci dozví v neděli u vstupu do zoo.

Pro děti budou v mezidobí (tj. od 11 do 13 hod.) připraveny hry a aktivity o stromech. V případě příznivého počasí budou probíhat přímo na místech sázení, za deště v prostorách výukového centra. Kdo bude mít chuť, může pomoct zvířatům v zoo sběrem žaludů v areálu zoologické zahrady.

Stromky, nářadí a další potřebné věci k sázení budou zájemcům k dispozici na místě. Se sázením budou pomáhat pracovníci zoo a dále dobrovolníci, kteří nemalou měrou zajišťují organizaci většiny doprovodných akcí pro veřejnost. 

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda
17.9.
2022
V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

Moravskoslezský kraj | Příroda
16.9.
2022
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Moravskoslezský kraj | Letní sporty
14.9.
2022
Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Dny NATO opět oživí letiště Leoše Janáčka v Ostravě

Moravskoslezský kraj | Zážitky