Úvod > Aktuality > Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky
Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky
">

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Vydáno 13. srpna 2020 Zážitky
Léto je v plném proudu a návštěvníci ostravské zoologické zahrady mají stále možnost každý víkend nahlédnout do pěstebních skleníků s exotickými druhy rostlin z celého světa. Pro milovníky exotické flory jsou otevřeny jinak nepřístupné pěstební skleníky, v nichž se nachází bohatá kolekce tropických a subtropických rostlin. Prohlídky s průvodcem probíhají vždy v sobotu a neděli v 11 a ve 14 hodin, a potrvají až do konce října.
BanánPlody mnoha druhů rostoucích v ostravských sklenících budete znát z obchodů, například avokádo, banán či mango. Kromě tropického ovoce zde ale najdete i méně známé léčivé byliny z Jižní Ameriky nebo východní Asie. Sortiment rostlin se neustále rozrůstá a obohacuje tak komentované prohlídky skleníkového areálu.

Mezi zvláštní druhy exotických rostlin, které obohacují rostlinné sbírky ZOO Ostrava, patří třeba kalisie voňavá (Callisia fragrans). Je to rychle a bujně rostoucí tropická rostlina, která má ráda teplo a vlhko. Její domovinou je Střední a Jižní Amerika, Tichomoří a Austrálie. U nás ji můžete pěstovat jako pokojovou rostlinu, která snáší pokles teplot až na 12 °C, takže ji přes léto lze vysadit i do zahrady, do polostínu nebo do truhlíku na balkon. Velice snadno se rozmnožuje a zakořeňuje. Má tak široké spektrum léčivých účinků, že je použitelná téměř na všechny nemoci, a to v silné účinnosti. Za zmínku stojí třeba léčba roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci nebo Crohnovy nemoci.

MangoNaopak angínovník čínský (Belamcanda chinensis), jehož domov je ve východní Asii, má specifické léčebné účinky. Oddenku se užívá při poruchách žláz s vnitřní sekrecí (např. pohlavní žlázy), při revmatismu, při nadýmáni a zácpě, a protože působí i močopudně využívá se při chorobách ledvin a močových cest. Vyžaduje slunné stanoviště s výživnou vlhkou půdou, propustnou a neutrální. Nesnáší zamokření a větší mrazy, proto je nutné jej na zimu důkladně chránit.

Do ostravských tropů je možné vyrazit každý víkend, až do konce října. Prohlídky probíhají pouze s průvodcem v 11:00 a 14:00 hod. Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu průvodce vyzvedne. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo při návštěvě areálu.
Komentované krmení v Zoo Ostrava

18.6.
30.9.
Komentované krmení v Zoo Ostrava

S téměř tříměsíčním zpožděním byla v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava zahájena komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Návštěvníci se tak opět mohou těšit na zajímavé zpestření prohlídky zoo.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Další aktuality

15.9.
2020
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Severní Morava a Slezsko | Letní sporty
10.9.
2020
Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Konec léta pod Pradědem přinese Festival řízků

Severní Morava a Slezsko | Gurmánská turistika
8.9.
2020
Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Třikrát Versailles: ve Slezsku, v Čechách i na Moravě

Severní Morava a Slezsko | Památky