Úvod > Aktuality > Omezení vstupu do některých oblastí Krkonoš pro tento rok končí

Omezení vstupu do některých oblastí Krkonoš pro tento rok končí

  • Vydáno17. října 2011
V Krkonoších o víkendu skončilo omezení vstupu do některých oblastí, a to např. do okolí Vosecké boudy, Lysé hory a Kotle či pramene Labe. Zákazy správa parku vyhlašuje kvůli ochraně hor před nájezdy sběračů borůvek. Nařízení však neomezuje běžné návštěvníky na turistických cestách či cyklotrasách.
Letos omezení platilo od 20. července. Správa parku omezení vstupu každoročně vydává proto, že sběrači borůvek nešetrným sběrem devastují porosty. Sběrem bobulí snižují množství potravy pro ptáky a zvířata a také poškozují lokality, kde jsou chráněné rostliny. Sběrači rovněž ruší klid zvěře. 

Další aktuality

V Krkonošském národním parku vyrostla Zvířátková stezka

Na kraji lesa u Moravské boudy vznešeně stojí jelen. O kousek dál na pahýlu trouchnivějícího pařezu sedí výr. Pozorní návštěvníci si nedaleko všimnou i jezevce, srnečka či tetřívka. Nejedná se o zvířecí sešlost, ale o projekt Správy Krkonošského národního parku, kterým se snaží turistům přiblížit zvířenu Krkonoš. A stejně jako loni i letos můžete na cestu do našich nejvyšších hor využít cyklobus.
Příroda

Muzeum Podkrkonoší nabízí v těchto dnech návštěvníkům novou unikátní výstavu

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově otevřelo výstavu o historii těžby uhlí na Trutnovsku nazvanou Já jsem horník, kdo je víc. Expozice bude přístupná do 21. dubna.
Kultura

Vyzkoušejte své řemeslnické dovednosti

Řemeslnické léto je tradiční akce, kterou letos již po čtrnácté pořádá Krkonošské muzeum Správy KRNAP ve Vrchlabí na oživení letní turistické sezóny. V průběhu letních prázdnin jednotliví řemeslníci představují řemesla z Krkonoš a Podkrkonoší a letos nově také i polských Krkonoš.