Úvod > Aktuality > Muzeum Podkrkonoší nabízí v těchto dnech návštěvníkům novou unikátní výstavu
Já jsem horník, kdo je víc - Muzeum Podkrkonoší v Trutnove pripomene slavnou historii uhelného hornictví na Trutnovsku
"> Já jsem horník, kdo je víc - Muzeum Podkrkonoší v Trutnove pripomene slavnou historii uhelného hornictví na Trutnovsku
Kultura

Muzeum Podkrkonoší nabízí v těchto dnech návštěvníkům novou unikátní výstavu

  • Vydáno16. února 2013
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově otevřelo výstavu o historii těžby uhlí na Trutnovsku nazvanou Já jsem horník, kdo je víc. Expozice bude přístupná do 21. dubna.
První písemná zmínka o dobývání uhlí na Trutnovsku je z roku 1570, černé uhlí se dobývalo do roku 1994, kdy skončil důl Kateřina v Radvanicích u Trutnova. Výstava návštěvníkům představí například dobové snímky, hornické uniformy, odznaky, plánky dolů i seznamy obětí těžby. 

V průběhu trvání výstavy proběhne v muzeu několik doprovodných přednášek. Již 21. 2. nás Věra a Václav Jiráskovi seznámí s dějinami dolování uhlí v oblasti Jestřebích hor, 14. 3. pak nás ing. Karel Novotný seznámí s hornickým skanzenem v Žacléři a v dubnu Mgr. Roman Reil pojedná o dějinách uhelného hornictví na Radvanicku.
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově je regionálním vlastivědným muzeem, které sídlí v trutnovském zámku. Muzeum shromažďuje a eviduje sbírky hmotných dokladů vývoje přírody, prehistorie a historie, zejména z území okresu Trutnov, v oborech archeologie, etnografie a historie.