Úvod > Aktuality > Odhalte neuvěřitelnou pestrost exotických zemí na výstavě Šangri-la
Výstava predstavuje vzdálené zeme Indii, Tibet, Nepál a Bhútán
"> Výstava predstavuje vzdálené zeme Indii, Tibet, Nepál a Bhútán "> Expozice Šangri-la se venuje nejvyšším horám sveta i zajímavému životu pod nimi "> V rušné indické ulici je možné posedet v cajovne
Kultura

Odhalte neuvěřitelnou pestrost exotických zemí na výstavě Šangri-la

  • Vydáno2. července 2013
Exotická výstava představující země pod Himálajem je na ostravském výstavišti Černá louka otevřena do 24. července 2013. Osou expozice jsou nejen velkoformátové fotografie, ale především prostorové stavby a tisíce originálních sbírkových předmětů přivezených z výprav do zemí pod Himálajem. Jako dárek pro všechny návštěvníky je až do konce výstavy připraveno snížené vstupné.
Výstava Šangri-laVýstava s názvem Šangri-la, hledání ztraceného ráje, představuje vzdálené země Indii, Tibet, Nepál a Bhútán v jejich fantastické barevnosti. Díky ní máte jedinečnou možnost bez letenky navštívit unikátní kultury i odlišné vegetační zóny. Až do středy 24. července 2013 je navíc na výstavě pro všechny návštěvníky připraven dárek: místo 120Kč zaplatí dospělí pouze 80 Kč. Dětské a seniorské vstupné bude za 60 Kč.

Expozice Šangri-la se věnuje nejvyšším horám světa i zajímavému životu pod nimi. Odhaluje neuvěřitelnou pestrost exotických zemí. Na výstavě se doslova projdete atraktivní faunou i flórou této oblasti. Součástí expozice je tropický prales s živými hady, gekony a želvami. Pro štěstí je možné polít sloního boha Ganešu, odstraňovače překážek, či roztočit modlitební mlýnky. Hinduistické ašramy, buddhistické chrámy i kláštery ukrývají vnitřní projekci filmů a fotografií. V lezeckém base campu čekají na svůj výstup horolezci na mačkách a cepínech. Pro pobyt na tibetských pláních je připraven nomádský stan z jačích chlupů. V rušné indické ulici je možné posedět v čajovně nebo vyzkoušet oblíbený dopravní prostředek – rikšu.

Další aktuality

27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda
17.9.
2022
V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

V ostravské zoo uvidíte mláďata vzácných jelenů barasinga

Moravskoslezský kraj | Příroda
16.9.
2022
Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Běh z Kopřivnice do Rožnova připomene odkaz Emila Zátopka

Moravskoslezský kraj | Letní sporty