Úvod > Aktuality > Léto v ostravské zoo – nové expozice, rekordní návštěvnost a 4000 zvířat
Léto v ostravské zoo - nové expozice, rekordní návštěvnost a 4000 zvířat
"> "> Mucenka "> Vitánie "> Aztécký cukr
Příroda

Léto v ostravské zoo – nové expozice, rekordní návštěvnost a 4000 zvířat

  • Vydáno3. srpna 2016
Jaké jsou prázdniny v ostravské zoologické zahradě? V červenci přišlo rekordních bezmála 100 tisíc návštěvníků. V tomto období panovalo příznivé počasí, v zoo se ale otevřely dvě nové expozice, probíhají speciální akce a počet chovaných zvířat překročil hranici 4000!

MučenkaDo Zoo Ostrava během července přišlo  bezmála 94 tisíc návštěvníků, což je historicky nejvyšší návštěvnost v tomto měsíci. Celkem už letos zoo navštívili přes 320 tisíc lidí (o 15 tisíc více než za stejné období v r. 2015). Do zoo míří lidé nejen z celého moravskoslezského regionu, ale i z jiných koutů republiky a hojně i ze zahraničí, zejména z Polska, dále ze Slovenska, Německa a dalších zemí.

Ostravská zoo zažívá v posledních letech prudký rozvoj – byla zde vybudována řada nových expozic, Botanický park, otevřena restaurace, přibylo bezpočet odpočinkových míst a herních prvků pro děti.
 
Dvě nové expozice byly otevřeny v červenci letošního roku – Noční Tanganika, kde jsou k vidění africká zvířata s noční aktivitou, a expozice pro želvy ostruhaté – třetí největší suchozemské želvy. S budováním nových expozic souvisí nárůst počtu druhů i chovaných zvířat. Počet druhů v Ostravě už narostl na více než 400 a celkový počet zvířat nedávno překročil hranici 4000. Oním 4000. zvířetem se stalo mládě vzácného kočkodana Dianina, které se narodilo 2. června ve skupině obývající Pavilon primátů. A v neposlední řadě vládlo v červenci velmi příznivé počasí.
 
Pestrý program je pro návštěvníky připraven i na druhou polovinu prázdnin. Každý den jsou připravena komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat, o víkendech komentované prohlídky skleníků s průvodcem a každou neděli pozorování Slunce v zoo (pouze za příznivého počasí).

Těšit se můžete i na speciální akce:13. srpna: Den pro antilopu Derbyho, 20. srpna: Den pro gibony a tamaríny a 27. srpna: Letní kino v zoo: Kniha džunglí.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

2.10.
2022
Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Moravskoslezský kraj | Příroda
27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda