Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za první týden roku 2010

Nové aktivity na Kudy z nudy za první týden roku 2010

Vydáno 10. ledna 2010 Lázně a wellness
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy České republiky. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 2. do 10. ledna 2010). Máme pro vás nabídku tipů na zimní výlety, taneční i jazzové kluby, nové expozice i zimní safari.
Nově otevřený památník Velkomoravské říše ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Veřejnosti byl památník uzavřen dva roky, během nichž prošel kompletní rekonstrukcí a byla v něm nainstalována nová multimediální expozice.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.

H.E.A.T. PROGRAM® představuje zcela bezpečné aerobní cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu - chůze.
Region: Praha. Typ aktivity: Fitness a sport. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

TS SHAREEFA v Mladé Boleslavi přináší jak taneční kurzy, tak taneční večírky, pobyty s tancem, víkendové semináře i tanečně umělecké dovolené.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Vedle půjčovny čtyřkolek můžete vyzkoušet i půjčovnu různých typů motokár s vlastní asfaltovou tratí.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny.

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů. Hrad nabízí prohlídku tří prohlídkových okruhů v letní turistické sezóně a návštěvy různých akcí v průběhu celého roku.
Region: Střední Morava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.
Region: Šumava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí jako např. firemních prezentací, seminářů a školení, večírků, svateb či narozeninových oslav.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Přijeďte si také odpočinout na venkov, přičichnout k slámou provoněné stáji a seznámit se se životem u koní.
Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Dopřejte si adrenalin při jízdě na čtyřkolkách a poté příjemný relax v krytém vyhřívaném bazénu v Apartmánech statku Opalice.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

7 důvodů proč Olomoucí na kole a s průvodcem: uvidíte nejkrásnější místa, pohodlně a s průvodcem, dozvíte se zajímavá faktam, uslyšíte fascinující příběhy, objevíte málo známá místa, získáte dokonalou orientaci, budete se dobře bavit.
Region: Střední Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Organizovaná turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 
Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice o vývoji slohů "Od gotiky po empír", obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud na 1010 hektolitrů vína.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Toto známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem Příbram již více než 300 let. Původně kaple ze 14. století, které se roku 1647 ujali jezuité a přebudovali ji na svatyni takové krásy, že se Svatá Hora stala jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě a je jednou z nejcennějších staveb českého raného baroka.
Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Na Šumavě vzniklo unikátní středoevropské safari, kde lze ze speciálních srubů pozorovat volně jelení zvěř. Do uzavřených výběhů se postupně vrátí i šelmy. Safari je u nás naprosto ojedinělý projekt. V Národním parku mají nyní k dispozici dvě speciální pozorovatelny v Nové Peci a v Srní. Přibližně dvouhodinová exkurze s průvodcem je bezplatná a stačí se na ni pouze dopředu telefonicky objednat.
Region: Šumava. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

SaSaZu se skládá z velkokapacitního klubu, VIP lounge a stylové restaurace s prodlouženou otevírací dobou, a to vše s celkovou rozlohou 5500 metrů čtverečních. V celém komplexu se nachází 100 metrů barů, 180 metrů čtverečních projekcí, 60 toalet či šatny s kapacitou 2500 osob. Masivní je také světelný park, který čítá 300 inteligentních světel s nejmodernějšími efekty.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Mecca - oblíbený taneční klub v pražské čtvrti Holešovicích, který přitahuje špičkové DJe z celého světa se specializuje na house a jeho různé odnože. House v Mecce míchali už takové osobnosti a uskupení jako Armand van Helden, Bob Sinclair, Copyright, David Morales, Deep Dish či Markus Schulz.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Lucerna Music Bar je dnes jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze s bohatou kulturní tradicí.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.

Můžete si tu vybrat z rozmanité škály stylů od dubu a drum and bass přes reggae, ska, punk až po world music. Nejzajímavějším rysem Cross Clubu je jeho interiér, který se bez ustání proměňuje. Interiér je uměleckým zážitkem o práci se sklem, kovy, dráty, vnitřnostmi autobusů a zemědělských strojů. Do Crossu si můžete zajít i do kavárny a čajárny.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

V Roxy je obrovský taneční parket s videoprojekcemi a skvělým nasvícením, které doplňuje skvělou atmosféru. Roxy přitahuje významné zahraniční DJs (DJ Sasha a DJ Rush), ale i renomované kapely.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.
 
Karlovy lázně jsou se svými pěti hudebními kluby v pěti patrech největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Každé z pěti pater tohoto klubu nabízí jiné rytmy a songy - od dance/trance přes pop až k oldies.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Futurum Music Bar je podnik s okouzlujícím designem, dobrým zvukem a soudobou atmosférou. Rozhodně stojí za návštěvu!
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Chlouba hotelu Hilton Prague, stylová restaurace CzecHouse Grill & Rotisserie, nabízí moderní evropskou kuchyni i tradiční české speciality. Mistrovské kousky kuchařů můžete sledovat v otevřené kuchyni. Restaurace je tu pro všechny, co milují výjimečné jídlo.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Užijte si moderní, současný a latinský jazz předních českých jazzových muzikantů.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Klub AghaRTA můžete navštívit každý večer a vyslechnout si zde koncert nejlepších českých jazzových hudebníků.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Jedna z nejrušnějších a nejpříjemnějších oáz na Malé Straně. Každý den živá hudba (jazz & blues) od 21:30 do 0:30 hodin.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Reduta je již od svého vzniku legendárním jazzovým klubem, po dlouhou dobu jediným svého druhu v Praze. Během své více než třicetileté historie hostila nejvýznamnější československé jazzmany a mnohé zahraniční hosty.
Region: Praha. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Koktailový bar, diskotéka a stejkhaus, především pro mladé lidi ve věku 25-35 let, je skutečným pojmem v oblasti pražského nočního života. Můžete se zde pobavit, zatančit si i najíst se od 6 hodin večera do 6 hodin ráno, 363 dnů v roce.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Přijeďte se o tom přesvědčit.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Železniční trať Tábor-Bechyně je nejstarší meziměstskou elektrickou dráhou nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Provoz zahájila 21. června roku 1903 a jezdí dodnes.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
 
Co vás čeká v pevnosti a v jejích 35 km dlouhých podzemních chodbách? Při vyprávění zkušených průvodců téměř slyšíte útočící vojska – a to i přesto, že pevnost nikdy nebyla napadena. Se svíčkou v kovové svítilně se dozvíte mnohé nejen o historii pevnosti, ale i tehdejším způsobu válčení.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Firma MAD MAT SPORT s.r.o. – CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Za pokladem na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak – Posázavský Pacifik.
Region: Praha. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Pěší turistika, Vodní turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.

V Nelahozevsi u Prahy se narodil Antonín Dvořák. Návštěvníky, kteří se sem přijedou podívat na jeho rodný dům a renesanční zámek, zaujme také zdejší „Dvořákova stezka“ zaměřená na geologii, paleontologii, ekologii, historii a ochranu přírody.
Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Pěší turistika. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Letní tábořiště Vochtánka se nachází nedaleko krásné zříceniny hradu Potštejn v malebném Anenském údolí, kterým protéká Divoká Orlice. K dispozici jsou čtyři chatky; možnost táboření (i karavany) a restaurace. Celou sezónu se tu konají country a westernové akce.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Wellness to je zdraví, psychická a fyzická harmonie. Přijďte si odpočinout a relaxovat. Užijte si svět zážitků a příjemných pocitů tam, kde znovu objevíte harmonii duše a těla. Darujte svému tělu pár hodin pohody v nově otevřeném wellness centru v Mělníce.
Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami a masážními tryskami pro děti, perličkovou lázeň nebo umělé vlnobití a kulový vodotrysk.
Region: Šumava. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Nabízíme komfortní ubytování v oblasti zvané Moravské Kopanice v útulných pokojích a suitech s překrásnou vyhlídkou, relaxaci v hotelovém wellness centru a speciality naší restaurace. Užijte si týdenní a víkendové relaxační pobyty i individuální ubytování.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Cykloturistika, Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Windsor s jedinečnou atmosférou se nachází v samém centru Špindlerova Mlýna. K původní budově bývalého Windsoru, který prošel nákladnou rekonstrukcí, byla přistavěna depandance poskytující špičkové wellness služby. Mimořádný zážitek ve Wellness hotelu Windsor – kromě luxusně zařízených pokojů a skvělé kuchyně – zdůrazňuje význam především nejmodernějšího českého lyžařského areálu Svatý Petr.
Region: Krkonoše. Typ aktivity: Fitness a sport, Gurmánská turistika, Lázeňská turistika a wellness, Za zábavou, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.
Tábořiště Vochtánka Potštejn

Tábořiště Vochtánka Potštejn

Letní tábořiště Vochtánka se nachází nedaleko krásné zříceniny hradu Potštejn v malebném Anenském údolí, kterým protéká Divoká Orlice. K dispozici jsou čtyři chatky; možnost táboření (i karavany) a restaurace. Celou sezónu se tu konají country a westernové akce.

Agroturistika s koňmi nedaleko Karlových Varů

Agroturistika s koňmi nedaleko Karlových Varů

Přijeďte si také odpočinout na venkov, přičichnout k slámou provoněné stáji a seznámit se s životem u koní. Agroturistické centrum Aghitour se nachází v krásném prostředí Fojtova u Nejdku.

Wellness hotel Windsor - luxus v Krkonoších

Wellness hotel Windsor - luxus v Krkonoších

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Windsor s jedinečnou atmosférou se nachází v samém centru Špindlerova Mlýna poskytující špičkové wellness služby.

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

V Nelahozevsi u Prahy se narodil Antonín Dvořák. Návštěvníky, kteří se sem přijedou podívat na jeho rodný dům a renesanční zámek, zaujme také zdejší „Dvořákova stezka“ zaměřená na geologii, paleontologii, ekologii, historii a ochranu přírody.

Zamiřte do Lucerna Music Baru na párty v duchu 80. a 90. let

Zamiřte do Lucerna Music Baru na párty v duchu 80. a 90. let

Lucerna Music Bar je v současnosti jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu má i bohatou kulturní tradici.

Mecca – nejlepší párty v Praze

Mecca – nejlepší párty v Praze

Mecca - oblíbený taneční klub v pražské čtvrti Holešovicích, který přitahuje špičkové DJe z celého světa se specializuje na house a jeho různé odnože. House v Mecce míchali už takové osobnosti a uskupení jako Armand van Helden, Bob Sinclair, Copyright, David Morales, Deep Dish či Markus Schulz.

Protančete se do časných ranních hodin v klubu SaSaZu

Protančete se do časných ranních hodin v klubu SaSaZu

SaSaZu, jedno z největších zábavních zařízení svého druhu v Praze, které je schopno pojmout až 2500 hostů, nabízí vysoce flexibilní prostory pro pořádání veřejných i firemních akcí. Tento klub se již třetí rok těší celoevropské popularitě a přízni těch nejnáročnějších clubberů ze všech koutů světa.

Karlovy Lázně nabízí celých 5 pater hudby

Karlovy Lázně nabízí celých 5 pater hudby

Karlovy lázně jsou se svými pěti hudebními kluby v pěti patrech největším zařízením svého druhu ve střední Evropě. Každé z pěti pater tohoto klubu nabízí jiné rytmy a songy - od dance/trance přes pop až k oldies.

Aquapark Horažďovice - odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Aquapark Horažďovice - odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě

Zmoženým svalům přijde vhod výřivka a teplé masážní proudy, ti aktivnější si mohou zaplavat v bazénu, vyzkoušet tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a pirátskou loď, perličkovou lázeň nebo divokou řeku, vzduchový rošt a protiproud.

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis – centrum nezávislé kultury v Praze

Palác Akropolis, to jsou ojedinělé hudební, divadelní a výtvarné projekty. Od svého vzniku se v prostorách Paláce Akropolis neustále představují tuzemští interpreti i zahraniční špičky mnoha žánrů hudební a divadelní scény.

Hotel Kopanice – relaxace uprostřed nádherné přírody CHKO Bílé Karpaty

Hotel Kopanice – relaxace uprostřed nádherné přírody CHKO Bílé Karpaty

Nabízíme komfortní ubytování v oblasti zvané Moravské Kopanice v útulných pokojích a suitech s překrásnou vyhlídkou, relaxaci v hotelovém wellness centru a speciality naší restaurace. Užijte si týdenní a víkendové relaxační pobyty i individuální ubytování.

Restaurace hotelu Hilton Prague - moderní nabídka evropského i českého menu

Restaurace hotelu Hilton Prague - moderní nabídka evropského i českého menu

Chlouba hotelu Hilton Prague, stylová restaurace CzecHouse Grill & Rotisserie, nabízí moderní evropskou kuchyni i tradiční české speciality. Mistrovské kousky kuchařů můžete sledovat v otevřené kuchyni. Restaurace je tu pro všechny, co milují výjimečné jídlo.

Klub Roxy

Klub Roxy

Stylová art-deco architektura prvorepublikového kina, vášeň pro hudbu a cit pro umění charakterizují dnes již legendární ROXY. Kde jinde než v ROXY najdete prostředí pro koncerty světové úrovně, divoké taneční večírky nebo společenské eventy.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Šumavské safari - jedinečný zážitek z pozorování jelenů v přirozeném prostředí

Na Šumavě vzniklo unikátní středoevropské safari, kde lze ze speciálních srubů pozorovat volně jelení zvěř. Do uzavřených výběhů se postupně vrátí i šelmy. Safari je u nás naprosto ojedinělý projekt. V NP jsou nyní k dispozici tři speciální pozorovatelny v Srní, Borové Ladě a Jeleních Vrších.

Státní hrad Šternberk

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.

Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem Příbram již více než 300 let. Původní kapli ze 14. stol. roku 1647 přebudovali jezuité na svatyni, Svatá Hora stala jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě. V roce 2015 byla rekonstruována.

Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Nechte se unést zpět do historie, časem zpátky do doby císaře Josefa II. při romantické prohlídce tajuplných podzemních prostor osvětlených svícemi. Dobu barokní pevnosti na soutoku řek Metuje, Úpy a Labe dokreslí originály soch Matyáše Bernarda Brauna, pocházející z jaroměřského náměstí.

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.

Touha a Důstojnost na mikulovském zámku

Touha a Důstojnost na mikulovském zámku

Nová expozice Touha a Důstojnost v Regionálním muzeu v Mikulově tak prezentuje skoro čtyři sta let sběratelské činnosti na mikulovském zámku.

Elinka – nostalgické jízdy historickým vláčkem

Elinka – nostalgické jízdy historickým vláčkem

Železniční trať Tábor-Bechyně je nejstarší meziměstskou elektrickou dráhou nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Provoz zahájila 21. června roku 1903 a jezdí dodnes.

Památník Velké Moravy ve Starém Městě na Uherskohradišťsku

Památník Velké Moravy ve Starém Městě na Uherskohradišťsku

Památník Velkomoravské říše ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy z regionu a životem Slovanů. Veřejnosti byl památník uzavřen dva roky, během nichž prošel kompletní rekonstrukcí a byla v něm nainstalována nová multimediální expozice.

Poklad na Zlaté Sázavě - po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

Poklad na Zlaté Sázavě - po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Poklad na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak - Posázavský Pacifik.

Jízda na koních v Jindřichově

Jízda na koních v Jindřichově

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Přijeďte se o tom přesvědčit.

Solidní Jistota je mulitikulturní centrum skvělé zábavy

Solidní Jistota je mulitikulturní centrum skvělé zábavy

Designový music bar především pro mladé lidi ve věku 25-35 let je skutečným pojmem v oblasti pražského nočního života. Můžete se zde pobavit, zatančit si i najíst se.

Neznámější pražský jazz club U malého Glena

Neznámější pražský jazz club U malého Glena

Jedna z nejrušnějších a nejpříjemnějších oáz na Malé Straně v Praze. Každý den živá hudba (jazz & blues) od 21:30 do 0:30 hodin.

Futurum Music Bar v Praze

Futurum Music Bar v Praze

Futurum Music Bar je podnik s okouzlujícím designem, dobrým zvukem a soudobou atmosférou. Rozhodně stojí za návštěvu!

Cross Club - ráj pro příznivce alternativní kultury

Cross Club - ráj pro příznivce alternativní kultury

Můžete si tu vybrat z rozmanité škály stylů od dubu a drum and bass přes reggae, ska, punk až po world music. Nejzajímavějším rysem Cross Clubu je jeho interiér, který se bez ustání proměňuje. Interiér je uměleckým zážitkem o práci se sklem, kovy, dráty, vnitřnostmi autobusů a zemědělských strojů. Do Crossu si můžete zajít i do kavárny a čajárny.

Olomouc na kole s průvodcem

Olomouc na kole s průvodcem

7 důvodů proč Olomoucí na kole a s průvodcem: uvidíte nejkrásnější místa, pohodlně a s průvodcem, dozvíte se zajímavá faktam, uslyšíte fascinující příběhy, objevíte málo známá místa, získáte dokonalou orientaci, budete se dobře bavit.

Adrenalin na čtyřkolkách a relax ve vyhřívaném bazénu v Kamenné Újezdě

Adrenalin na čtyřkolkách a relax ve vyhřívaném bazénu v Kamenné Újezdě

Dopřejte si adrenalin při jízdě na čtyřkolkách a poté příjemný relax v krytém vyhřívaném bazénu v Apartmánech statku Opalice.

Squash Haštal - budujte si zdravý životní styl

Squash Haštal - budujte si zdravý životní styl

Pravidelná sportovní aktivita je nedílnou součástí zdravého životního stylu, buduje tělesnou kondici i psychickou odolnost, pomáhá zbavovat tělo stresu a příznivě působí na délku i kvalitu života. Squashové centrum Haštal nabízí svým zákazníkům širokou škálu sportovního vyžití v samém srdci Prahy.

Sportcentrum olympionika Rudolfa Kraje

Sportcentrum olympionika Rudolfa Kraje

Wellness to je zdraví, psychická a fyzická harmonie. Přijďte si odpočinout a relaxovat. Užijte si svět zážitků a příjemných pocitů tam, kde znovu objevíte harmonii duše a těla. Darujte svému tělu pár hodin pohody ve wellness centru v Mělníce.