Úvod > Aktuality > Noc duchů a strašidel bude o víkendu na Raduni
Noc duchů a strašidel bude o víkendu na Raduni
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Noc duchů a strašidel bude o víkendu na Raduni

  • Vydáno1. listopadu 2021
Zámek Raduň nedaleko Opavy bude 6. listopadu 2021 otevřen v mimořádném návštěvnickém režimu. Konat se tu totiž bude Noc duchů a strašidel. Na zámku dostanou příchozí pořádnou porci strašení, lekání, hrůzy, ale hlavně zábavy. Akce je vhodná pro dospělé a statečné děti.
zámek RaduňV sobotu 6. listopadu 2021 proběhne na Raduni od 15:00 do 23:00 hodin „Noc duchů a strašidel“. Večery se prodlužují a raduňský zámek začínají ovládat jiné bytosti… V potemnělém sídle ožívají tajemné příběhy dávné i nedávné minulosti. Po roční pauze se můžete těšit na tradiční zámeckou dušičkovou akci v plné síle!

Akce je vhodná pro dospělé a statečné děti. Zájemce upozorňujeme, že na tyto noční prohlídky je nutní se telefonicky objednat, a to na číslech 553 796 203 a 724 664 015, případně na adrese radun@npu.cz.

Zámek se nachází ve stejnojmenné obci asi 7 km od Opavy a 8 km od zámku v Hradci na Moravicí. Na místě zámku stála původně středověká tvrz, která od roku 1481 náležela Tvorkovským z Kravař.
Zámek Raduň – perla novogotického romantismu

Zámek Raduň – perla novogotického romantismu

Původně zemanská tvrz přestavěná v 16. století za Tvorkovských z Kravař na renesanční zámek o třech arkádových křídlech, doprovázený hospodářským dvorem, pivovarem a rozlehlým smíšeným lesoparkem se čtyřmi rybníky – to je zámek Raduň.