Úvod > Aktuality > Ledová stěna v Liberci láká příznivce lezení na ledu
Ledová stěna v Liberci láká příznivce lezení na ledu
"> ">  	Ledová stena v Liberci
Zimní sporty

Ledová stěna v Liberci láká příznivce lezení na ledu

  • Vydáno17. února 2021
V bývalém žulovém lomu Na Bídě v centru Liberce vyrostla v minulých dnech opět ledová stěna. Bývalý žulový lom v samotném centru města se přeměnil na ideální tréninkový areál, který návštěvníkům nabízí velké množství různě náročných cest. Areál si mohou vyzkoušet i amatéři. Při výstupu je každý jištěný.
Lezení po leduLedové aréně v Liberci mohou vyznavači lezení po ledu pilovat svou techniku. Ta vznikla přímo v centru Liberce, v bývalém žulovém lomu, nedaleko ulice Skřivánčí kámen. 15metrová ledová horolezecká stěna patří svými rozměry mezi největší ve střední Evropě.

Zpřístupněny jsou tři cesty po ledu, které kombinují led a skálu. Ledová stěna je otevřena denně od 8:00 do 20:00 hodin. Vytvoření ledové stěny umožnily silné mrazy v předchozích dnech, i přes oblevu, kterou předpovídají meteorologové by měla několik dnů vydržet. Rezervaci lze zařídit přes rezervační formulář.

Lezení na leduBývalý lom Na Bídě mají horolezci dlouhodobě pronajatý od libereckého magistrátu. V Libereckém kraji se jedná o jedinou umělou ledovou stěnu. Ve volné přírodě jsou v kraji mezi lezci oblíbena zejména dvě místa v Jizerských horách, Štolpišský ledopád nedaleko Hejnic a ledopád v Oldřichově – v bývalém žulovém lomu, který je na soukromém pozemku (lezení je tolerováno).
Ledová aréna v Liberci – největší ledová stěna ve střední Evropě

Ledová aréna v Liberci – největší ledová stěna ve střední Evropě

Horolezecký oddíl HMS Liberec připravil nový projekt zaměřený na ledové lezení – ledovou arénu v Liberci. Přímo v centru Liberce, v bývalém žulovém lomu, vznikla 30metrová ledová horolezecká stěna, svými rozměry největší ve střední Evropě.