Úvod > Aktuality > Nechejte se okouzlit rozmanitostí motýlích křídel
Nechejte se okouzlit rozmanitostí motýlích křídel
">
Příroda

Nechejte se okouzlit rozmanitostí motýlích křídel

  • Vydáno29. května 2017
Nádherná morfa se svými blankytně modrými křídly, ale i perleťovce, danajdy a řadu dalších tropických motýlů můžete zhlédnout na návštěvnicky velmi oblíbené výstavě v Arboretu Nový Dvůr.
Ti z vás, kteří v červnu pravidelně navštěvují tento areál Slezského zemského muzea, se znovu mohou těšit na krásná křídla exotických motýlů. Pokud jste tuto mimořádnou výstavu ještě neviděli na vlastní oči, neváhejte a vydejte se k nám. Nad vašimi hlavami budou létat krásní tropičtí motýli, kteří na listech banánovníků, fíkusů, bambusů a dalších tropických a subtropických rostlin vytvoří neopakovatelnou atmosféru.

Budete-li mít štěstí, můžete během prvních několika dní výstavy pozorovat líhnutí motýlů z kukel a obdivovat jejich tvary a jedinečné mimikry, které jim pomáhají přežít v přírodě. Nenechte si ujít tento jedinečný exotický zážitek v prostorách pěstebního skleníku Arboreta Nový Dvůr a podlehněte kouzlu těchto živých drahokamů.
Město Opava jako názorná pomůcka ke studiu astronomie

Město Opava jako názorná pomůcka ke studiu astronomie

Město Opava se pyšní názornou pomůckou – modelem sluneční soustavy v měřítku 1 : 626 576 000. Prvky modelu jsou "rozsety" po městě a jeho blízkém okolí, a to přesně tak, jako v reálu na obloze.

Opava Radegast Cyklotrack

Opava Radegast Cyklotrack

Opava Radegast Cyklotrack vede zvlněnou krajinou v okolí Opavy. Je vyznačena jako obousměrný okruh s celkovou délkou 90 km. Okruh je propojen se stávajícími cyklotrasami a cyklostezkami, které umožňují trasu zkrátit (nebo prodloužit) a přizpůsobit počet najetých kilometrů vaší fyzické kondici.

Slezské zemské muzeum – historická výstavní budova

Slezské zemské muzeum – historická výstavní budova

Slezské zemské muzeum je nejstarším veřejným muzeem v Česku. Jeho historie sahá až do roku 1814. Se svými 2 400 000 sbírkovými předměty je zároveň třetím největším muzeem v ČR. Muzeum neplní pouze funkci vědeckovýzkumnou a sbírkotvornou, ale nabízí svým návštěvníkům řadu výstav a kulturních akcí.

Arboretum Nový Dvůr

Arboretum Nový Dvůr

V Arboretu Nový Dvůr můžete zhlédnout bohatou dendrologickou sbírku Dřeviny pěti světadílů. Roste zde na 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin, jejich variet, kultivarů a zahradních odrůd.

Další aktuality