Úvod > Aktuality > Na ledové stěně v Liberci proběhne Mistrovství České republiky v ledovém lezení
Na ledové stěně v Liberci proběhne Mistrovství České republiky v ledovém lezení
"> Na ledové stěně v Liberci proběhne Mistrovství České republiky v ledovém lezení
Zimní sporty

Na ledové stěně v Liberci proběhne Mistrovství České republiky v ledovém lezení

  • Vydáno16. února 2017
Mistrovství České Republiky v ledovém lezení na rychlost letos hostí Horolezecká aréna v Liberci. Mrazivé teploty umožnily luxusní zaledování lomu Na Bídě. A tak zde v sobotu 18. února 2017 přivítají elitní ledolezce, kteří se utkají o mistrovský titul. Ledoví lezci z řad veřejnosti si pak mohou vyzkoušet zdarma jednu lehčí cestu.
Ice Run LiberecPravidla závodu Adrex Ice Run jsou velmi jednoduchá – vítězí ten, kdo v nejkratším čase zdolá přibližně 25 metrů dlouhou trasu. Kvalifikační i finálová trasa je vyznačena v závislosti na aktuálním stavu ledu barevnou čárou nebo páskou. Lezec je bezpečně dobírán přes horní jištění. V případě pádu může závodník pokračovat ve výstupu. Jediným důvodem pro diskvalifikaci závodníka je vybočení z vyznačeného koridoru, tedy seknutí cepínem nebo kopnutí mačkou mimo vyznačenou trasu. Soutěžní pokus je omezen časovým limitem 5 minut pro všechny kategorie. 

Z dopolední kvalifikace na ledové stěně, které se může zúčastnit opravdu každý, postoupí deset nejrychlejších mužů a pět žen do večerního finále, kde se utkají o mistrovský titul. Program mistrovství začíná v 10:00 hodin startem pro kvalifikaci mužů a žen. Od 10 do 16 bude také probíhat ledolezení pro veřejnost. V 18 hodin proběhne finále žen a o půl hodiny později finále mužů. Od 20 se koná Adrex Ice Rum párty v Šutr Pubu.
Ledová aréna v Liberci – největší ledová stěna ve střední Evropě

Ledová aréna v Liberci – největší ledová stěna ve střední Evropě

Horolezecký oddíl HMS Liberec připravil nový projekt zaměřený na ledové lezení – ledovou arénu v Liberci. Přímo v centru Liberce, v bývalém žulovém lomu, vznikla 30metrová ledová horolezecká stěna, svými rozměry největší ve střední Evropě.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl