Úvod > Aktuality > Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách
Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách
"> "> "> "> Panorama Krkonoš ">
Zimní sporty

Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách

  • Vydáno25. ledna 2022
Pořadatelé z ČKS Ski Jilemnice rozhodli díky letošní nepříliš příznivé zimě, o tom, že závod Jilemnická 50 se uskuteční na náhradní trase v Horních Mísečkách, kde panují lepší sněhové podmínky než v okolí Jilemnice. Okruh o délce 7,6 km nabídne skvěle upravenou trasu i nádherné výhledy. Oblíbený závod se pojede o víkendu 29. a 30. ledna 2022.
Jilemnická 50O nadcházejícím víkendu 29. – 30. ledna se uskuteční 14. ročník Jilemnické 50 seriálu Stopa pro život. Pořadatelé v posledních dnech pečlivě zvažovali možnosti a nakonec padl definitivní verdikt o podobě závodu 2022. Vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám bylo rozhoduto o přemístění závodů na Horní Mísečky.

Na Horních Mísečkách, dějišti víkendového závodu Jilemnická 50 panují v současnosti skvělé sněhové podmínky. O přesné délce a podobě tratí se stále jedná. Přesná podoba okruhůbude zveřejněna v závislosti na množství nového sněhu, organizátoři doufají, že bude možné připravit minimálně stejnou variantu, jako v roce 2020, kdy se jel okruh 7,6 km 1x, 3x nebo 5x. V takovém případě by účastníci přihlášení na 15 km byli automaticky přesunuti na 7,6 km, z 30 km na 3 okruhy s celkovou délkou 22,8 km a z 45 km na 5 okruhů s celkovou délkou 38 km.
 

Závodit se bude v sobotu i v neděli

Jilemnická 50V sobotu, 29. ledna ráno proběhnou dětské závody, na kterých díky podpoře Nadace PPF startují letos všechny děti zdarma. Dále je na programu možnost individuální výzvy, což znamená, že mezi 12 – 15 hod. si budete moci objet okruh upravený na volnou i klasickou techniku se stopou po celé délce 1x anebo klidně 5x. Jedinou podmínkou je, že se musíte do 15:00 vrátit zpět na stadion. Tato varianta je ideální, pokud se neradi stresujete na startu a chcete si trať projet v klidu sami bezpečně nebo s partou kamarádů, ale přesto se chcete cítit jako součást závodu.

V neděli, 30. ledna se bude závodit s hromadným startem po okruhu klasickou technikou. V registraci zatím svítí pro neděli původní distance 15, 30 nebo 45 km, které zatím organizátoři nemohou garantovat. Přihlásit se na závody je ještě možné na webových stránkách Stopy pro život, nebo osobně v prodejně Intersport v Jilemnici. Poslední možnost registrace je také v den závodu ráno před startem.
Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy Horní Mísečky

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy Horní Mísečky

Běžecké tratě v Horních Mísečkách nad Špindlerovým Mlýnem se nacházejí ve výšce více než 1 000 metrů nad mořem, takže sníh je zde zaručen i v letech, kdy je sněhová nadílka slabší. Do stopy lákají desítky kilometrů kvalitně upravených běžeckých tratí.