Úvod > Aktuality > Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách
Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách
"> "> Jilemnická padesátka patrí mezi nejvyhlášenejší bežecká klání "> Panorama Krkonoš "> Start závodu probíhá v Benecku

Jilemnická 50 se letos pojede na Horních Mísečkách

Vydáno 22. ledna 2020 Zimní sporty
Pořadatelé z ČKS Ski Jilemnice rozhodli díky letošní nepříznivé zimě, o tom, že závod Jilemnická 50 se uskuteční na náhradní trase v Horních Mísečkách, kde panují lepší sněhové podmínky než v okolí Jilemnice. Okruh o délce 7,6 km nabídne skvěle upravenou trasu i nádherné výhledy. Oblíbený závod se pojede o víkendu 25. a 26. ledna 2020.
Jilemnická 50O nadcházejícím víkendu 25. - 26. ledna se uskuteční 13. ročník Jilemnické 50 Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky. Pořadatelé v posledních dnech pečlivě zvažovali možnosti a nakonec padl definitivní verdikt o podobě závodu 2020. Vzhledem ke špatné sněhové situaci a neutěšující předpovědi počasí bylo rozhoduto o přemístění závodů na Horní Mísečky.

Na Horních Mísečkách, dějišti víkendového závodu Jilemnická 50 panují v současnosti zřejmě nejlepší sněhové podmínky v ČR, i když sněhu by mohlo být více. Momentálně je upraveno cca 7,6 km tratí. Ty budou udržovány po celou dobu záovdu v maximální možné kvalitě, s tím ovšem souvisí také úprava délek tras. Původních 10 km bude zkráceno na jeden okruh 7,6 km. Původně 25 km se pojede jako 3 okruhy 7,6 km (22,8 km) a 50 km jako 5 okruhů 7,6 km (38 km).
 

Závodit se bude v sobotu i v neděli

Jilemnická 50Sobotní program bude tradičně zahájen závodem pro děti na tratích od 1 do 4 km volnou technikou. Odpoledne ve 13 hodin odstartuje závod na 7,6 a 22,8 km volně. V neděli se bude od 10 hodin závodit klasicky na všech tratích (7,6, 22,8 a 38 km). Starty závodů budou hromadné, do první vlny budou zařazeni nejlepší závodníci z loňských výsledků a závodníci s prokázanou výkonností. První tři závodníci a závodnice ve všech věkových kategoriích vypsaných v propozicích závodu obdrží hodnotné věcné ceny od partnerů závodu.

Přihlásit se na závody je ještě možné na webových stránkách Stopy pro život, nebo osobně v prodejně Intersport v Jilemnici. Poslední možnost registrace je také v den závodu ráno před startem. V sobotu a v neděli pojede v 7:30 z autobusového nádraží v Jilemnici autobus s pořadateli a závodníky, kteří nemají dopravu na Horní Mísečky. V neděli bude zastavovat i u Gentiany a v Hrabačově.
Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy Horní Mísečky

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy Horní Mísečky

Běžecké tratě v Horních Mísečkách nad Špindlerovým Mlýnem se nacházejí ve výšce více než 1 000 metrů nad mořem, takže sníh je zde zaručen i v letech, kdy je sněhová nadílka slabší. Do stopy lákají desítky kilometrů kvalitně upravených běžeckých tratí.