ÚvodAktualityZoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy
Příroda

Zoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy

  • 30. listopadu 2023
Zoo Ostrava zve všechny milovníky zvířat do svých expozic. Od začátku listopadu je možné navíc využít mimosezonní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku. Zoologická zahrada vás jistě okouzlí jak v podzimních barvách, tak má i něco do sebe v úplné zimě. Můžete sem vyrazit i za novými zvířaty, která na podzim přibyla.
zoo ostravaHlavní návštěvnická sezona sice skončila, zoologická zahrada se však k zimnímu spánku nechystá. Areál Zoo Ostrava je pro návštěvníky otevřen každý den v roce a v každém ročním období má zoo své kouzlo. A to nejen v podzimním barevném hávu, ale třeba také pod sněhovou pokrývkou. Lidé mají aktuálně možnost vidět téměř všechny druhy chovaných zvířat, pouze s výjimkou několika teplomilných druhů, které ve výbězích nemají vyhřívané prostory.

zoo ostrava v ziměNaopak některé druhy vyloženě milují chladnější počasí, které si naopak užívají více než parné léto. Patří mezi ně pandy, jeleni, plameňáci, supi, orli, jeřábi a další. Když je zima mají návštěvníci možnost ohřát se ve vytápěných pavilonech nebo v restauraci Saola, která je rovněž otevřena každý den od 10:00 hod. O víkendech lze zavítat i do tropů – až do 17. prosince probíhají komentované prohlídky skleníků s bohatou kolekcí užitkových rostlin z tropů a subtropů.

Levnější vstupné do zoo platí do 31. března 2024. Dospělý návštěvník zaplatí 110 Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak  60 Kč. Zoo je v tomto období otevřena denně od 9:00 do 16:00 hodin. Do areálu je možné přijít do 15 hod., pak se zavírají pokladny.
 

Nová zvířata v Zoo Ostrava

zoo ostravaNovým druhem v Zoo Ostrava je lemur širokonosý. Je největším druhem ze skupiny takzvaných „bambusových“ lemurů, v jejichž potravou je převážně bambus. Dříve se tento druh vyskytoval na poměrně velkém území Madagaskaru, ale zejména kvůli rozsáhlému odlesňování žije dnes na pouhých několika procentech (1-4 %) původního areálu. Početnost divoké populace se odhaduje na 1 500 jedinců. V mezinárodním Červeném seznamu (IUCN) je řazen v kategorii kriticky ohrožený (Critically endangered).

cercopithecus hamlyniV Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava nenajdeme jen exotické druhy, jsou zde chováni i zástupci fauny České republiky, zejména dravci a sovy. Nově k nim přibyla i naše nejmenší sova – silně ohrožený kulíšek nejmenší. Pár kulíšků nejmenších, které zoo získala od soukromého chovatele, mohou návštěvníci ostravské zoo vidět spolu s dalšími čtyřmi druhy sov v komplexu voliér na jedné z botanických stezek – na Cestě vody (pod expozicí s domácími zvířaty Na statku).

Na konci října 2023 přibyl v zoo další nový druh primáta. Je jím vzácný kočkodan Hamlynův. Zoo získala pár těchto afrických opic, které se v přírodě vyskytují na velmi malém území. Vzácné jsou i v zoologických zahradách – pouhých 25 jedinců chová 10 institucí, převážně evropských. Rozmnožují se však jen ve třech z nich. Ostravští chovatelé budou proto velmi usilovat o to, aby se populace v lidské péči rozrostla o další mláďata.
Zoo Ostrava – Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě Příroda

Zoo Ostrava – Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě

Zoo Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

Kam na golf a wellness v ČR? Spojte hraní golfu s relaxem ve wellnes!

Ideální pobyty pro milovníky golfu a wellness! Využijte pěkné počasí a vydejte se na golfové hřiště. Pokud jste začátečníci, můžete využít služeb trenérů, kteří vás naučí se základy této hry gentlemanů. Máte-li své začátečnické dny dávno za sebou, vezměte hole a užijte si sport a pobyt na čerstvém vzduchu.
Letní sporty, Moravskoslezský kraj

Hrad Sovinec láká o víkendu a ve státní svátek na středověký program

Ve dnech 4. až 5. května a 8. května 2024 se na hradě Sovinci uskuteční historický program s názvem Dobývání hradu Sovince aneb Kmotra smrt, díky němuž nahlédnete do vojenské historie a bojového umění středověku. Hradem se rozezní zbraně při jedinečných soubojích na sekery, palcáty i meče.
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Jak poznat Ostravu za jeden den

Rádi byste navštívili Ostravu, ale tlačí vás čas? Poradíme vám, která místa můžete poznat během jediného dne. Hlavním magnetem Ostravy jsou technické památky, ale i kromě nich má město co nabídnout a nudit se tu rozhodně nebudete.
Zážitky, Moravskoslezský kraj

Kam na golf v Moravskoslezském kraji? Vyzkoušejte největší golfovou destinaci v Česku!

Zahrajte si golf v nejvýchodnější části Moravy! V regionu, kde má golf skutečné dlouhou tradici. Některá hřiště patří dokonce k nejstarším golfovým hřištím u nás! Už jste viděli golfové hřiště, na kterém by stála rozhledna v podobě těžební věže? Právě takové najdete v Karviné-Lipinách. Zahrajte si v zelené oáze uprostřed industriální krajiny! Navíc si v Čeladné a Ostravici si užijete 55 Holes – největší golfovou destinaci ve střední a východní Evropě.
Letní sporty, Moravskoslezský kraj

Beskydská pivní stezka zahajuje turistickou sezonu 2024

V sobotu 27. dubna vstupuje již do sedmé sezony Beskydská pivní stezka. Trasy pro pěší i cyklisty se zastávkami spojenými s pivní kulturou mají už 700 kilometrů. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kam můžete vyrazit.
Gurmánská turistika, Moravskoslezský kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Moravskoslezském kraji

Plánujete dovolenou v Beskydech, Jeseníkách, na Těšínsku či v Poodří? Jestliže navíc patříte k vyznavačům přírodního stylu života a dáte přednost kempu před luxusním hotelem, máme pro vás tipy, kde si užijete dovolenou v těch nejlepších kempech Moravskoslezského kraje. Stačí si jen vybrat.
Ubytování, Moravskoslezský kraj

Johanka z Arku, sopky a krásné koupání: 10 tipů k objevování Slezské Harty

Zadíváte-li se na klidnou hladinu Slezské Harty, možná se na chvíli ocitnete v Jezerní oblasti, největším národním parku v Anglii. Kdyby však přehrada mohla mluvit, řekla by, že o žádné srovnání nestojí. Slezská Harta je svá a jedinečná. Krásná příroda Nízkého Jeseníku, vyhaslé sopky dokreslující půvabné scenérie, pohnuté osudy místních obyvatel… S troškou fantazie snad v dálce uvidíte i Pannu Orleánskou, jak cválá na koni k vodnímu hradu. Na Slezské Hartě se totiž natáčel velkofilm Johanka z Arku.
Příroda, Moravskoslezský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Moravskoslezský kraj

Také v Moravskoslezském kraji najdete spousty zajímavých míst, která na turisty teprve čekají. Zveme vás na Futureum v areálu Dolní oblasti Vítkovic, do muzea Bible v Jablunkově, do síně slávy Petry Kvitové ve Fulneku a na Osoblažskou úzkokolejku. Naplánujte si výlet také na originální rozhlednu do oblasti prvorepublikových vojenských bunkrů nebo do břidlicového Flascharova dolu v Odrách či na zámek Bruntál. Půvabnou barokní stavbu si oblíbili filmaři – víte, které pohádky se tu natáčely?
Zážitky, Moravskoslezský kraj