Úvod > Aktuality > Zoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy
Příroda

Zoo Ostrava láká na zimní levnější vstupné, k vidění jsou i nové druhy

  • Vydáno30. listopadu 2023
Zoo Ostrava zve všechny milovníky zvířat do svých expozic. Od začátku listopadu je možné navíc využít mimosezonní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku. Zoologická zahrada vás jistě okouzlí jak v podzimních barvách, tak má i něco do sebe v úplné zimě. Můžete sem vyrazit i za novými zvířaty, která na podzim přibyla.
zoo ostravaHlavní návštěvnická sezona sice skončila, zoologická zahrada se však k zimnímu spánku nechystá. Areál Zoo Ostrava je pro návštěvníky otevřen každý den v roce a v každém ročním období má zoo své kouzlo. A to nejen v podzimním barevném hávu, ale třeba také pod sněhovou pokrývkou. Lidé mají aktuálně možnost vidět téměř všechny druhy chovaných zvířat, pouze s výjimkou několika teplomilných druhů, které ve výbězích nemají vyhřívané prostory.

zoo ostrava v ziměNaopak některé druhy vyloženě milují chladnější počasí, které si naopak užívají více než parné léto. Patří mezi ně pandy, jeleni, plameňáci, supi, orli, jeřábi a další. Když je zima mají návštěvníci možnost ohřát se ve vytápěných pavilonech nebo v restauraci Saola, která je rovněž otevřena každý den od 10:00 hod. O víkendech lze zavítat i do tropů – až do 17. prosince probíhají komentované prohlídky skleníků s bohatou kolekcí užitkových rostlin z tropů a subtropů.

Levnější vstupné do zoo platí do 31. března 2024. Dospělý návštěvník zaplatí 110 Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak  60 Kč. Zoo je v tomto období otevřena denně od 9:00 do 16:00 hodin. Do areálu je možné přijít do 15 hod., pak se zavírají pokladny.
 

Nová zvířata v Zoo Ostrava

zoo ostravaNovým druhem v Zoo Ostrava je lemur širokonosý. Je největším druhem ze skupiny takzvaných „bambusových“ lemurů, v jejichž potravou je převážně bambus. Dříve se tento druh vyskytoval na poměrně velkém území Madagaskaru, ale zejména kvůli rozsáhlému odlesňování žije dnes na pouhých několika procentech (1-4 %) původního areálu. Početnost divoké populace se odhaduje na 1 500 jedinců. V mezinárodním Červeném seznamu (IUCN) je řazen v kategorii kriticky ohrožený (Critically endangered).

cercopithecus hamlyniV Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava nenajdeme jen exotické druhy, jsou zde chováni i zástupci fauny České republiky, zejména dravci a sovy. Nově k nim přibyla i naše nejmenší sova – silně ohrožený kulíšek nejmenší. Pár kulíšků nejmenších, které zoo získala od soukromého chovatele, mohou návštěvníci ostravské zoo vidět spolu s dalšími čtyřmi druhy sov v komplexu voliér na jedné z botanických stezek – na Cestě vody (pod expozicí s domácími zvířaty Na statku).

Na konci října 2023 přibyl v zoo další nový druh primáta. Je jím vzácný kočkodan Hamlynův. Zoo získala pár těchto afrických opic, které se v přírodě vyskytují na velmi malém území. Vzácné jsou i v zoologických zahradách – pouhých 25 jedinců chová 10 institucí, převážně evropských. Rozmnožují se však jen ve třech z nich. Ostravští chovatelé budou proto velmi usilovat o to, aby se populace v lidské péči rozrostla o další mláďata.
Zoo Ostrava – Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě

Zoo Ostrava – Zoologická zahrada a botanický park v Ostravě

Zoo Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Další aktuality

Rozhledna na Velkém Javorníku čeká na turisty i v zimě

Velký Javorník, jehož vrchol leží 918 metrů nad hladinou moře, patří mezi nejoblíbenější cíle beskydských turistů. Nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, láká ke krásným výhledům také v zimním období. Vršek hory je křižovatkou několika turistických cest a pro svůj jedinečný výhled je oblíbeným cílem návštěvníků ze širokého okolí již více než sto let. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Prožijte Valentýn v Zoo Ostrava za zvýhodněné vstupné

Hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat v sobotu 17. února do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat. A samozřejmě se nemusí jednat jen o čerstvě zamilované, ale také páry, kteří spolu již nějakou dobu žijí…
Moravskoslezský kraj | Příroda

Navštivte výukové centrum v ostravské zoo během jarních prázdnin

Chystáte-li se o jarních prázdninách navštívit ostravskou zoologickou zahradu, můžete během prohlídky zavítat také do výukového centra, které je ve dnech 5. 2. až 15. 3. 2024 mimořádně otevřeno pro veřejnost! S prodlužujícím se dnem se postupně prodlužuje i otvírací doba ostravské zoologické zahrady. Od února je totiž otevřena o hodinu déle, tj. od 9 do 17 hodin.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Nevíte, jak zabavit děti o pololetních prázdninách? V pátek 2. února 2024 se vydejte do ostravské zoologické zahrady, kde bude o pololetních prázdninách připraven speciální program. Za mimo-sezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Halda Ema v Ostravě už není aktivní, bude více přístupná pro turisty

Halda Ema je oblíbené místo místních i turistů i fotografů lačnících po pěkné fotce Ostravy. Od listopadu 2023 již není aktivní haldou a město plánuje její revitalizaci. Dnes se po ni turisté mohou pohybovat jen po značené okružní turistické trase.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

Skvosty našich národních parků a chráněných oblastí: 20 nejkrásnějších míst, která navštívit v Poodří

Chráněná krajinná oblast Poodří ochraňuje v severovýchodní části Moravské brány krajinu nivy řeky Odry a jejích přítoků. Ráz oblasti dává meandrující řeka Odra, její tůně a slepá ramena, a samozřejmě okolní lužní lesy, mokřadní louky a několik desítek rybníků. Poznejte území, které je domovem řady ohrožených, a zvláště chráněných druhů rostlin i živočichů.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Sedmý ročník Lysohorské čtyřiadvacítky se koná v termínu 27. – 28. ledna 2024 a již tradičně se bude jednat o zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců. Vyhrává ten, kdo za 24 hodin nejvícekrát dosáhne vrcholu Lysé hory!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Ostravy

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Jestliže jste z Ostravy, anebo se do moravsko-slezské metropole chystáte, poradíme vám pár tipů, kde se s foťákem zastavit a udělat si pěkný snímek. Chybu neuděláte s Vítkovicemi, Porubou a ani se samotným centrem města.
Moravskoslezský kraj | Památky