!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Levnější vstupné láká do zoo Ostrava

Levnější vstupné láká do zoo Ostrava

Vydáno 21. listopadu 2019 Příroda
Zoo Ostrava zve všechny milovníky zvířat do svých expozic. Od začátku listopadu je možné navíc využít mimosezónní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku. Dospělý návštěvník zaplatí 80 Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50 Kč, tedy o 30 Kč méně než během hlavní sezóny.
Sloni v OstravěHlavní návštěvnická sezóna sice skončila, zoologická zahrada se však k zimnímu spánku nechystá. Areál Zoo Ostrava je pro návštěvníky otevřen každý den v roce a v každém ročním období má zoo své kouzlo. A to nejen v podzimním barevném hávu, ale třeba také pod sněhovou pokrývkou.

Lidé mají aktuálně možnost vidět téměř všechny druhy chovaných zvířat, pouze s výjimkou několika teplomilných druhů, které ve výbězích nemají vyhřívané prostory. Těšit se mohou i z řady mláďat – např. mláděte pandy červené, které se už odvážně pohybuje po výběhu, nebo pardálů obláčkových. Několik mláďat je k vidění ve výbězích kopytníků – u jelenů wapiti sibiřských nebo axisů indických. V pavilonu Tanganika jsou to mláďata štětkounů kamerunských, v pavilonu afrických zvířat mládě žirafy Rothschildovy. Přírůstky jsou i u primátů – u hulmanů posvátných v expozici Čitván, u kočkodanů Dianiných v Pavilonu evoluce, u mandrilů a makaků lvích v pavilonu primátů.  
 
Některá zvířata jsou ze svých letních příbytků přestěhována do teplého zázemí, kde je návštěvníci bohužel neuvidí. Patří mezi ně již zmiňovaní pestrobarevní ptáci z Voliéry Papua, z Voliér ptáků Tibetu a Číny nedaleko vstupu do zoo či některé druhy lemurů na ostrovních expozicích. Nejezdí safari expres. Také čas strávený v zoo se v chladných dnech o něco zkrátí, lidé např. nemohou plně využít klidové části Botanického parku k posezení a odpočinku tak, jak se to nabízí v letním období.
 
Platí se ovšem mimosezónní vstupné, které je o něco levnější, a to od 1. listopadu do 31. března příštího roku. Dospělý návštěvník zaplatí 80,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50 Kč, tedy o 30 Kč méně než během hlavní sezóny.

V chladném počasí se mají návštěvníci možnost ohřát ve vytápěných pavilonech nebo v restauraci Saola, která je rovněž otevřena každý den od 10 hod. až do zavírací doby.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Další aktuality

5.4.
2020
Bludné balvany: kde se zastavili velcí cestovatelé ze severu?

Bludné balvany: kde se zastavili velcí cestovatelé ze severu?

Severní Morava a Slezsko | Příroda
5.3.
2020
Jeřábi tančí po polích i v Zoo Ostrava

Jeřábi tančí po polích i v Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda
25.2.
2020
Kousek pestré Oceánie si užijete v Zoo Ostrava

Kousek pestré Oceánie si užijete v Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda