Úvod > Aktuality > V Liberci se poběží Nature Run

V Liberci se poběží Nature Run

Vydáno 5. října 2019 Letní sporty
Baví vás městské závody od RunCzech, ale občas raději vyměníte asfalt za lesní stezku? Pak se přidejte v sobotu 6. října k závodu RunCzech s příznačným názvem Liberec Nature Run. Čekat na vás bude rozmanitá trasa, která vás provede kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle. Běžci se budou moct postavit na start 12kilometrového nebo 23kilometrového závodu. Součástí programu bude také dm rodinný běh.
ZávodLiberec Nature Run je poslední akcí série RunCzech v roce 2019. Letos ji tvoří celkem devět závodů v šesti městech České republiky. Startovat se bude z centra města a poté se vyběhne do přírody. Běžce čeká pestrá trať s převýšením, která jim nabídne novou běžeckou výzvu a zážitek. Nový závod zavede běžce do přírody Jizerských hor, čekat na ně bude rozmanitá trasa, která jeprovede kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle. Běžci se budou moct postavit na start 12kilometrového nebo 23kilometrového závodu. Součástí programu bude také dm rodinný běh.

Liberec Nature Run nabídne běžcům stejný servis, jaký znají z ostatních závodů RunCzech, jako např. masáže, sprchy, úschovnu, ale také vrchařské prémie partnerů závodu. Každý, kdo doběhne do cíle, se může těšit na speciální finisherské tričko. Sobotní závodní program odstartuje od 10 hodin dm rodinný běh, jehož se může zúčastnit až 700 rodičů a dětí. Mattoni Liberec Nature Run bude zahájený v 11:30.
 

Poběží se krásnou přírodou Jizerských hor

Nature Run LiberecObě trasy startují a končí v centru Liberce na náměstí Dr. E. Beneše. 23kilometrový závod odstartuje v 11:30 hodin, 12kilometrový závod vypukne ve 12:15 hodin. Běžci se poté vydají směrem k Zoo, kolem lesního koupaliště a proběhnou skrz žulový lom Ligranit. U Mlynářova kříže se trasy rozdělí, 12kilometrový závod se vrací do Liberce, zatímco 22kilometrová trasa pokračuje po zelené skrz Rudolfov až k Bedřichovské přehradě. Po přeběhnutí ikonické hráze začíná trasa klesat na Maliník, kde se běžci napojí na červenou značku a přes Rudolfov a pod Libereckou výšinou doběhnou opět k Zoo a zpět do centra, kde je cíl závodu. Hlavnímu závodu předchází nesoutěžní dm rodinný běh. I ten startuje na náměstí Dr. E. Beneše a malým i velkým běžcům nabídne 2,5 kilometrů dlouhou trasu vedoucí skrz centrum města.

liberec runVít Pavlišta patří letos k tomu nejlepšímu, co tuzemský vytrvalostní běh nabízí. Kraloval půlmaratonům, byl nejlepším Čechem Birell Běhu na 10 km v osobním rekordu 0:29:50 a titulem v silničním běhu zářil také na populárním běhu Praha-Běchovice. Na kopcovitý terén se těší i český reprezentant v běhu do vrchu Ondřej Fejfar, který si v posledních letech oblíbil především horské běhání. Letošní ročník Mattoni Liberec Nature Run je poprvé součástí RunCzech běžecké ligy, která tu také vyvrcholí. Zároveň do města přijede 283 běžců, kteří na severu Čech mohou získat titul RunCzech Star. Tedy vytrvalců, kteří absolvovali všechny závody RunCzech běžecké ligy 2019.
Liberec Nature Run 2020

4.10.
Liberec Nature Run 2020

Baví tě městské závody RunCzech, ale zároveň si jdeš rád zaběhat do přírody? Chceš na konci sezóny vyběhnout z města a zažít jedinečnou atmosféru závodu, který tě provede kolem přehrady, žulovým lomem a přes jizerské kopečky zpět do cíle?

Přehrada Černá Nisa Bedřichov - nejvýše položená přehrada v Čechách

Přehrada Černá Nisa Bedřichov - nejvýše položená přehrada v Čechách

Vodní nádrž na Černé Nise 3 km severně od Bedřichova splynula za sto let své existence s okolní horskou přírodou. Čisté, patnáct metrů hluboké vody jsou v létě vyhledávány jako přírodní koupaliště, mimo jiné i naturisty.

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Další aktuality

27.5.
2020
#světovéČesko a Liberecký kraj

#světovéČesko a Liberecký kraj

Českolipsko a Jizerské hory | Letní sporty
20.5.
2020
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci se opět těší na návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci se opět těší na návštěvníky

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
21.4.
2020
#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

#světovéČesko a výlet na Čapskou palici a další bizarní skalní věže

Českolipsko a Jizerské hory | Příroda