Úvod > Aktuality > V iQlandii najdete nové expozice
V iQlandii najdete nové expozice
">
Zážitky

V iQlandii najdete nové expozice

  • Vydáno10. srpna 2018
Vědecké zábavní centrum v Liberci se od července 2018 chlubí novinkami letošní sezóny. Jednou z nich je unikátní průřez vozu Škoda Fabia Combi. Poťouchlý Amesův pokoj zase ošálí vaše smysly. Toužíte-li podívat se do nekonečna, v iQlandii to nebude žádný problém!
První z novinek je Amesův pokoj, ve kterém ošálíte své smysly. Exponát je navržen tak, že když se člověk postaví do jednoho ze zadních rohů pokoje a pomalu půjde do druhého, bude se pozorovateli měnit z trpaslíka na obra a naopak. Je to z toho důvodu, že byť se místnost jeví na první pohled jako pravoúhlá, ve skutečnosti má nepravidelný tvar. Strop se postupně snižuje, zadní stěna je částečně natočena směrem k pozorovateli a velkou roli hraje i výzdoba pokoje.

Unikátním exponátem, jaký jinde v celém Česku nenajdete, je podélný řez vozu Škoda Fabia Combi. Ve čtvrtém patře iQlandie uvidíte jednotlivé součásti vozu v naprostém detailu – řez sedaček, přístrojové desky nebo třeba navigace. Řezání auta nebylo vůbec jednoduché – celé se vlastně muselo rozebrat a řezat po částech – každý materiál totiž vyžadoval jiný technologický způsob. 

průřez ŠkodovkouChcete se podívat do nekonečna? V iQlandii je to hračka – prozkoumejte nový exponát Nekonečný prostor, který vám pomocí dvou naproti sobě uložených zrcadel umožní nahlédnout daleko. Hodně daleko. 

Tak přijeďte a poznejte. Kromě těchto novinek tu uvdíte a vyzkoušíte přes 400 dalších interaktivních exponátů!
iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality