Úvod > Aktuality > Geologický pavilon v Ostravě se opět otevřel veřejnosti
Geologický pavilon v Ostrave se opet otevrel verejnosti
"> Geologický pavilon v Ostrave se opet otevrel verejnosti "> Geologický pavilon prof. Františka Pošepného nabízí nescetné množství vystavených minerálu "> Expozice jsou pro zájemce o krásy prírody zprístupneny denne, od pondelí do pátku
Kultura

Geologický pavilon v Ostravě se opět otevřel veřejnosti

  • Vydáno15. září 2014
Po roční přestávce, způsobené rekonstrukcí Geologického pavilonu, jsou od 15. září 2014 opět zpřístupněny prostory unikátních geovědních sbírek VŠB-Technické univerzity Ostrava. Pavilon nabízí nesčetné množství vystavených minerálů, hornin a jiného geovědního materiálu.

AmetystPo roční přestávce se od 15. září opět otevírají prostory Geologického pavilonu prof. Pošepného při Vysoké škole báňské Technické univerzity v Ostravě. V rámci oprav bylo provedeno zateplení budovy, výměna opláštění a byly vyměněny i veškeré inženýrské a komunikační sítě. Současně byl zřízen bezbariérový přístup a zajištěno vybavení objektu pro handicapované návštěvníky.

Geologický pavilon prof. Františka Pošepného nabízí nesčetné množství vystavených minerálů, hornin a jiného geovědního materiálu. K největším zajímavostem patří sbírka Ostravsko-karvinského revíru představující nejúplnější geologickou a mineralogicko-petrografickou dokumentaci české části hornoslezské pánve. Unikátem je potom sbírka radioaktivních minerálů a hornin z českých a slovenských uranových ložisek.Achát Mezi novější expozice pak patří sbírka věnovaná drahým kamenům Podkrkonoší a Krušných hor. Mezi odborníky je nejvíce ceněná sbírka Františka Pošepného, která mapuje příbramské rudní ložisko v druhé polovině 19. století.

Expozice jsou pro zájemce o krásy přírody zpřístupněny denně, od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin. Pavilon se tradičně otevírá dvakrát ročně zdarma, nejbližší termín volné prohlídky je 18. října 2014.

Geologický pavilon prof. Františka Pošepného v Ostravě

Geologický pavilon prof. Františka Pošepného v Ostravě

V Geologickém pavilonu Technické univerzity v Ostravě si prohlédnete 15 000 exponátů, mezi nimi jedinou přístupnou sbírku radioaktivních surovin v České republice, ukázky zlata nebo ucelený přehled hornin ze kterých se vytvářela zemská kůra.

Další aktuality