Úvod > Aktuality > Darth Vader s Hvězdou smrti je pánem liberecké iQlandie
Darth Vader s Hvezdou smrti je pánem liberecké iQlandie
"> Darth Vader s Hvezdou smrti je pánem liberecké iQlandie "> Výstavu mužete navštívit v rámci vstupného do iQlandie "> V sobotu je otevírací doba prodloužena až do 19 hodin
Zážitky

Darth Vader s Hvězdou smrti je pánem liberecké iQlandie

  • Vydáno16. srpna 2014
Temný pán ze Sithu Darth Vader s rudým světelným mečem obsadil se svou Hvězdou smrti libereckou iQlandii. Že by se zhmotnil svět Hvězdných válek, neboli Star Wars? Jen částečně, v science centru totiž začala výstava lega právě na motivy slavné ságy.

StarwarsNažhavte foťáky a pospěšte si do liberecké iQlandieselfie s Darthem Vaderem v nadživotní velikosti, i když z lega, jen tak někdo nemá. Instalace výstavy trvala přes třicet hodin a vyplatilo se. Všechny modely jsou detailně zpracovány, Darth Vaderův oblek má všechny doplňky jako ve filmech, i se svítícími kontrolkami.

Výstavu doplňuje také model robota R2D2, který sice trochu připomíná popelnici, ale patří mezi nejoblíbenější a také nejvýznamnější postavy Hvězdných válek. K vidění jsou i další vesmírné lodě a různé základny ze světa Star Wars, všechno z lega.

Výstavu můžete navštívit v rámci vstupného do iQlandie ve čtvrtém patře centra vedle planetária. Otevřeno je zde každé úterý, středu, čtvrtek, pátek a neděli, vždy od 9 do 17 hodin. V sobotu je otevírací doba prodloužena až do 19 hodin.

Vstupné činí 230 Kč na dospělou osobu na den, děti zaplatí 120 korun.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR!

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic, včetně letošní novinky MatematikUm, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Další aktuality