Úvod > Aktuality > Čtyřlístek otevře v Doksech své vlastní muzeum
Čtyřlístek otevře v Doksech své vlastní muzeum
">
Kultura

Čtyřlístek otevře v Doksech své vlastní muzeum

  • Vydáno8. prosince 2011
Jen těžko by se hledal člověk, který nezná Čtyřlístek – komiksové příběhy čtyř zvířátek fenky Fifinky, kocoura Myšpulína, zajíce Pindi a prasátka Bobíka vychází již neuvěřitelných 42 let. Autor kreseb Čtyřlístku, Jaroslav Němeček zasadil příběhy kreslené čtveřice do krajiny kolem Doks, kde má chalupu. Podílel se také na vzniku Muzea Čtyřlístku, které se veřejnosti slavnostně otevře v neděli 11. prosince od 14:00 hod. v půdních prostorách Městské knihovny v Doksech u Máchova jezera.
Návštěvník se v muzeu seznámí s genezí fenoménu Čtyřlístek od jeho vzniku, počátečních rozpaků až po současný ohromný boom. Samozřejmě nebude chybět panel informující o jeho autorovi Jaroslavu Němečkovi. Dětem budou k dispozici různé interaktivní hry se Čtyřlístkem. Děti si v interaktivní expozici muzea budou moci hrát, odpočívat, tvořit a to vše v krásném barevném prostředí s postavičkami Čtyřlístku. Kromě samotného muzea Čtyřlístku zde budou také dětské koutky, budou se zde moci pořádat různé dílny pro děti, ale také přednášky pro děti i dospělé, neboť zde bude k dispozici moderní počítačová a promítací technika. Jičín má Rumcajse, Hrusice zase kocoura Mikeše, Doksy mají rovnou Myšpulína, Fifinku, Pinďu i Bobíka.

Kromě muzea vzniká v okolí Doks a Starých Splavů také naučná stezka, která ponese název Se Čtyřlístkem kolem Blaťáku. Takto jezero ve svých kreslených příbězích Jaroslav Němeček pojmenoval. Pohádková jména dal i dalším místům kraje, Doksy znají čtenáři jako Třeskoprsky a hrad Bezděz překřtil na Bezzub. Na stezce budou tři stanoviště s krytým stolem, lavičkami a tabulí s turistickými informacemi. Jednotlivé zastávky propojí známé kreslené postavičky. Stezka povede po žluté turistické stezce kolem celého Máchova jezera v délce cca šestnácti kilometrů. Její součástí se stane i Jarmilina stezka.
 

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech – na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Muzeum Čtyřlístku na zámku v Doksech – na výlet s Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou

Máte rádi komiksové postavičky z kresleného seriálu Čtyřlístek? Pak navštivte Muzeum Čtyřlístek v Doksech, kde se dozvíte, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal. S Pinďou, Bobíkem, Myšpulínem a Fifinkou se zde setkáte téměř v životní velikosti.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl