Úvod > Aktuality > Areál Břízky nabízí nové osvětlení běžeckých tratí
Areál Brízky nabízí nové osvetlení bežeckých tratí
"> Areál Brízky nabízí nové osvetlení bežeckých tratí "> Upravované závodní trate jsou situované v lesních porostech v nadmorské výšce 600 m n. m. "> Okruh na stadionu profilove navazuje na homologované trate 3, 5, 7 km
Zimní sporty

Areál Břízky nabízí nové osvětlení běžeckých tratí

  • Vydáno6. února 2015
Po práci ještě na běžky? V Jablonci nad Nisou žádný problém! Lyžařské běžecké kolečko v jabloneckém areálu Břízky je po celou zimní sezónu osvětleno denně až do 22:00 hodin! Tratě upravované pro ski klub můžete využít i vy. Areál je součástí východního břehu přehradní nádrže "Mšeno", která pak přímo navazuje na obytnou část města Jablonce nad Nisou i na městskou hromadnou dopravu.
Pojeďte na běžkyAreál Břízky v Jablonci nad Nisou se může letos pochlubit novým osvětlením. Lampy jsou zcela nově instalované. Kdo se na lyžařské kolečko vypraví, užije si nasvícený stadion, asfaltový okruh i lesní trasy.

Běžecký areál Břízky, který provozuje Ski klub Jablonec nad Nisou, se nachází v zalesněné příměstské části města Jablonce. Areál svým umístěním i výškovou polohou umožňuje využití pro běžecké lyžování i v období, kdy již v nižších partiích nelze běžecké lyžování provozovat. Současně je vstupem na turistické a sportovně-rekreační trasy Jizerských hor.

Upravované závodní tratě jsou situované v lesních porostech v nadmořské výšce 600 m n. m. Mimo umělého osvětlení, které až do 22 hodin dovoluje sportování na stadionu, je zde v případě nepřízně klimatických podmínek také umělé zasněžování. Okruh na stadionu profilově navazuje na homologované tratě 3, 5, 7 km.
Běžecký areál Břízky v Jablonci nad Nisou

Běžecký areál Břízky v Jablonci nad Nisou

Běžecký areál Břízky se nachází v zalesněné příměstské části města Jablonce. Svým umístěním i výškovou polohou umožňuje využití pro běžecké lyžování i v období, kdy již v nižších partiích není sníh. Současně je vstupem na turistické a sportovně-rekreační trasy Jizerských hor.

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála – ráj pro běžky i pěší turistiku

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Další aktuality