Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Statek U Horkých
Pokoj v přízemí
Ubytování

Statek U Horkých

Objevte kouzlo historického Statku U Horkých z roku 1847, umístěného v CHKO Kokořín. Ubytování až pro 29 osob nabízí dobovou atmosféru a řadu aktivit pro děti i dospělé. Prozkoumejte okolní turistické trasy, hrady a cyklovýlety. Domácí mazlíčci vítáni, možnost komorních svateb.
Zapomeňte na ruch městského života a vstupte do oázy klidu a přírody. Na samé hranici Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko stojí statek, který ožívá každé léto od 15. května do 15. září.

Ubytování nabízí nezapomenutelný pobyt v malebné vesničce Mošnice, jen pár kilometrů od Dubé. Tento statek je ideálním místem pro rodiny, přátele nebo skupiny, kteří touží po oddechu od hektického tempa moderního světa a chtějí se ponořit do kouzla české krajiny.

Ubytování pro každého
Nabízíme ubytování s kapacitou šesti ložnic v hlavní budově a další samostatný objekt, vejmínek, který poskytuje útulné dvoulůžkové apartmá a také vlastním sociálním zařízením a plně vybavenou kuchyň. Velká společenská místnost s televizí a sociální zařízení jsou výhodou pro pohodlný a pohostinný pobyt. 

Zážitky v přírodě
Kromě komfortního ubytování nabízí statek i širokou škálu aktivit pro celou rodinu. Od zahradních her, ping pongu a hřiště na pétanque až po okolí s dvěma rybníky. Pro milovníky grilování a společenských setkání je zde ohniště s grilem a také klasický gril, ideální pro večery strávené pod širým nebem.

Přírodní krása a mnoho možností
Mošnice, obklopená CHKO Kokořínsko, je nejen malebnou vesničkou se dvěma rybníky, ale také vstupní branou do fascinující krajiny s pískovcovými skalami, polomenými horami a kaňonovitými útvary. Tato oblast nabízí nepřeberné možnosti pro turistiku, cyklistiku a objevování skalních útvarů, které zdobí krajinu.

Snadná dostupnost a pohodlí
I přes klidnou lokalitu je statek snadno dosažitelný autem. K dispozici je také rychlé Wi-Fi připojení až 400 Mbps, což umožňuje zůstat propojeným se světem.

Pokud toužíte po odpočinku, dobrodružství a zážitcích v náručí přírody, statek v Mošnici je tím pravým místem pro vaši dovolenou v Čechách. Navštivte tento kousek ráje a vychutnejte si pohostinnost a krásy české krajiny, které zde čekají na vás. Statek je vám k dispozici celý a budete jej mít jen pro sebe.

Statek u Horkých

Vraťte se o 100 let zpět a užijte si atmosféru let dávno minulých na statku z roku 1847 vybaveném dobovým nábytkem.

Provozovatel

Statek U Horkých

Mošnice 5
411 08 Snědovice
Tel.:
+420 605 228 914
Email:
booking@statekuho...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.state...
WWW:
https://www.state...
GPS:
50,526434 14,455738
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Úštěcké velikonoce 2024

Úštěcké Velikonoce jsou největší lidovou oslavou jara a křesťanských svátků s řemeslnickými stánky v České republice.
Úštěk, Ústecký kraj

Štětský sraz Trabantů a dalších veteránů

Pohodový sraz majitelů Trabantů a dalších veteránů.
Štětí, Ústecký kraj

Družebná neděle v Muzeu pekařství a cukrářství

Víte co jsou pokroutky, pučálka a družbance? Zveme vás poprvé v tomto roce na den otevřených dveří. Přijďte v neděli 10. 3. 2024 od 13 do 16 hodin na družebné povídání s ochutnávkou dobových pochutin. Povíme si více o tradičních zvycích v postním předvelikonočním čase.
Mšeno, Středočeský kraj

2. Středověké slavnosti na Hradčanech

Udatní rytíři království českého se utkají ve velkolepých turnajích a neúprosných soubojích na posvátném místě Hradčanech.
Praha 6, Praha

Kokořínský rychlík

Kokořínský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska, do městečka Mšeno a zpět každou sobotu, neděli a státní svátek od posledního březnového víkendu do prvního listopadového víkendu.
Mšeno, Středočeský kraj

Kokořínský rychlík

Kokořínský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska, do městečka Mšeno a zpět každou sobotu, neděli a státní svátek od posledního březnového víkendu do prvního listopadového víkendu.
Lhotka, Středočeský kraj

Novoroční výstup na Říp

Zahajte Nový rok výstupem na horu Říp.
Česká Lípa, Liberecký kraj

Zimní prohlídky na zámku Roudnice nad Labem

Pražský biskup nechal koncem 12. století vystavět na skalnatém výběžku nad řekou Labe románský hrad. V 16. století došlo k přístavbě renesančního křídla a později i k rozšíření celého komplexu. Prohlídky Lobkowiczkého zámku a románského hradu probíhá každý víkend i během zimy.
Roudnice nad Labem, Ústecký kraj

Dubské skály na Českolipsku

Dubské skály je pojmenování pro oblasti pískovcových skal na Kokořínsku, které patří k České křídové pánvi.
Dubá, Liberecký kraj

Čapská palice a skalní hrad Čap – nádherné rozhledy do krajiny Kokořínska

Čapská palice na skalním ostrohu nedaleko Dubé na Kokořínsku je jakýsi mohutný skalní kyj ze železitého pískovce, jenž se zvedá na okraji strmé skály. Nedaleko přírodního útvaru se nachází zbytky skalního hradu Čap ze 14. století.
Dubá, Liberecký kraj

Skalní hrad Pustý zámek

Dřevěný hrad byl založen ve 14. století na dvojici skal, v 15. století byl pravděpodobně opuštěn a zanikl. Dnes jsou ve skalách v místě bývalého hradu patrné zahloubené otvory po trámech a po nádrži na vodu.
Dubá, Liberecký kraj

Skalní reliéfy Krista a Panny Marie s dítětem

Dva skalní reliéfy objevíte na modré značce z Pavliček do Dubé. Na jedné straně je větší reliéf Krista, naproti pak Panna Marie s dítětem. Oba reliéfy jsou značně nahlodané zubem času.
Dubá, Liberecký kraj

Přírodní rezervace Kostelecké bory

Rozsáhlá pískovcová chráněná oblast se rozkládá kolem vrcholu Kostelec v severní části Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.
Tuhaň, Liberecký kraj

Nevšední zážitkové kurzy sdružení DoNitra

Sjednocující myšlenkou kurzů je seberozvoj a sebepoznání účastníků prostřednictvím společných zážitků a konkrétních činností zaměřených na určité téma.
Liběchov, Středočeský kraj

Skalní reliéf Had a Netopýr u Radouně

Nedaleko obce Radouň u Štětí se nacházejí zajímavé skalní reliéfy Hada a Netopýra, ke kterým vás dovede modrá značka. Zároveň zde objevíte i Malou skalní bránu.
Štětí, Ústecký kraj

Vesnická památková rezervace Lhota u Dubé

Osada Lhota se nachází na severozápad od obce Dubá na Českolipsku. Vyznačuje se Velkým množstvím starých roubených chalup.
Dubá, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kvelb u Čerta ve Vidimi

Samoobslužný Kvelb na Kokořínsku se nachází v prostorách historického sklepení ve Vidimi. Sází na poctivost zákazníků a bez jakékoli obsluhy poskytuje širokou nabídku nápojů a slaných i sladkých pochutin, včetně několika druhů zmrzlin.
Vidim, Středočeský kraj

Apartmán Roubenka na Dobřeni

Ubytování v malebné vesnici na Dobřeni kousek od Kokořínska .
Dobřeň, Středočeský kraj

Pizzerie a vinárna Čertovna v Úštěku

Pizzerie Čertovna Úštěk nabízí romantické posezení v historickém barokním objektu při Pikartské věži v samotném centru městečka Úštěk.
Úštěk, Ústecký kraj

Nostalgická myš v Šemanovicích

Nostalgická myš v Šemanovicích není jen restaurace. Je to kulturní stánek, který divadelním fundusem Semaforu vybavil Jiří Suchý se svým bratrem Ondřejem. V útulném prostředí se konají výstavy, koncerty a divadelní představení.
Kokořín, Středočeský kraj

Dobrá poctivá česká kuchyně v Úštěku

V restauraci Racek pro vás připraví atmosféru klidu a relaxace a tradiční českou kuchyni. Ochutnejte například vepřové koleno na medu a pivu!
Úštěk, Ústecký kraj

Hostinec Na Rychtě

Hostinec Na Rychtě je častým cílem rodinných výletů, zastávkou pro cyklisty anebo motorkáře díky jeho poloze v blízkosti mnoha míst, která stojí za návštěvu – např. vyhlídka na Jestřebské zřícenině, provodínské skály Spící panny, Máchovo jezero nebo třeba Novozámecký rybník.
Jestřebí, Liberecký kraj

Restaurace Pod Habsteinem

Přijďte prožít kulinářský zážitek v příjemném prostředí a úžasné atmosféře s nádechem české historie. Klademe důraz na použití nejlepších a nejčerstvějších surovin z lokálních zdrojů, které zpracováváme velmi šetrnými postupy.
Jestřebí, Liberecký kraj

Zájezdní hostinec v obci Trnobrany

Bývalý zájezdní hostinec z 18.století jehož součástí je malá ekofarma nabízí vyjížďky na koních.
Litoměřice, Ústecký kraj