!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Nostalgická myš v Šemanovicích
Gurmánská turistika

Nostalgická myš v Šemanovicích

Nostalgická myš v Šemanovicích není jen restaurace. Je to kulturní stánek, který divadelním fundusem Semaforu vybavil Jiří Suchý se svým bratrem Ondřejem. V útulném prostředí se konají výstavy, koncerty a divadelní představení.
Lokalita Šemanovic a okolí se díky svým pozoruhodným skalním útvarům, původním roubeným chaloupkám a nedotčené přírodě stalo inspirací řadě spisovatelů a umělců. Určitě jste o „Myši“ už slyšeli, ale z doslechu to není nikdy ono – přijďte a zažijte to, co dělá toto místo tak úžasným.
 
Pan Petr Pěnkava v roce 1995 z bývalého vepřína vybudoval víceúčelový prostor, který navazuje na místní cimrmanovskou tradici a který bratři Jiří a Ondřej Suchých vybavili jako kulturní stánek, do kterého umístili řadu uměleckých rekvizit a sbírek z fundusu divadla Semafor. Najdete tu také zeď s podpisy návštěvníků, kteří zde od roku 1997 do podzimu roku 2018 natáčeli s Ondřejem Suchým pořad Nostalgické muzeum zábavy pro Český rozhlas a některé pořady České televize. Na tuto tradici úzce navazuje také tradice cimrmanovská, protože se zde konaly a natáčely slavné Salony Cimrman.
 
Od roku 2020 se do „Myši“, se změnou majitele, opět navrací kulturní život ve formě výstav v její galerii, koncertů a divadelních představení. Mimo to zde najdete skvělou hospůdku, kde se vaří z čerstvých surovin a lokálních produktů. Je zde velký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů domácích i zahraničních výrobců. Pivo na čepu je z Plzně, během letní sezony bývá sortment rozšířen i o jiné druhy piv. Mimo hospody se sálem a výstavní síní je v létě otevřená vyhledávaná zahrádka.

Nostalgická myš také nabízí tři pokoje v zadní části objektu s přímým vstupem. Každý pokoj má k dispozici vlastní koupelnu se sprchou a WC.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hospoda U Grobiána na Kokořínsku

Hospoda U Grobiána na Kokořínsku

Kokořín, Střední Čechy
Pension v Ráji

Pension v Ráji

Mšeno, Střední Čechy
Kemp SK Mšeno

Kemp SK Mšeno

Mšeno, Střední Čechy