Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Nostalgická myš v Šemanovicích
Gurmánská turistika

Nostalgická myš v Šemanovicích

Nostalgická myš v Šemanovicích není jen restaurace. Je to kulturní stánek, který divadelním fundusem Semaforu vybavil Jiří Suchý se svým bratrem Ondřejem. V útulném prostředí se konají výstavy, koncerty a divadelní představení.
Lokalita Šemanovic a okolí se díky svým pozoruhodným skalním útvarům, původním roubeným chaloupkám a nedotčené přírodě stalo inspirací řadě spisovatelů a umělců. Určitě jste o „Myši“ už slyšeli, ale z doslechu to není nikdy ono – přijďte a zažijte to, co dělá toto místo tak úžasným.
 
Pan Petr Pěnkava v roce 1995 z bývalého vepřína vybudoval víceúčelový prostor, který navazuje na místní cimrmanovskou tradici a který bratři Jiří a Ondřej Suchých vybavili jako kulturní stánek, do kterého umístili řadu uměleckých rekvizit a sbírek z fundusu divadla Semafor. Najdete tu také zeď s podpisy návštěvníků, kteří zde od roku 1997 do podzimu roku 2018 natáčeli s Ondřejem Suchým pořad Nostalgické muzeum zábavy pro Český rozhlas a některé pořady České televize. Na tuto tradici úzce navazuje také tradice cimrmanovská, protože se zde konaly a natáčely slavné Salony Cimrman.
 
Od roku 2020 se do „Myši“, se změnou majitele, opět navrací kulturní život ve formě výstav v její galerii, koncertů a divadelních představení. Mimo to zde najdete skvělou hospůdku, kde se vaří z čerstvých surovin a lokálních produktů. Je zde velký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů domácích i zahraničních výrobců. Pivo na čepu je z Plzně, během letní sezony bývá sortment rozšířen i o jiné druhy piv. Mimo hospody se sálem a výstavní síní je v létě otevřená vyhledávaná zahrádka.

Nostalgická myš také nabízí tři pokoje v zadní části objektu s přímým vstupem. Každý pokoj má k dispozici vlastní koupelnu se sprchou a WC.

Czech O-Tour Kokořínsko

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Kokořínsku a v České Lípě. Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Dubá, Liberecký kraj

Folklorní festival Mělnický vrkoč

V červnu se koná další ročník folklorního festivalu Mělnický Vrkoč, kterého se účastí mělnické soubory DFS Jarošáček a FS Jarošovci. Představí se vám také soubory z dalších měst.
Mělník, Středočeský kraj

Špinarka

Divadelní představení.
Mělník, Středočeský kraj

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách

Pohádka.
Mělník, Středočeský kraj

Skalní hrad s jeskyní Kostelíček na Kokořínsku

Skalní ostroh s jeskyní, zčásti uměle přitesanou, se nachází nedaleko obce Jestřebice na Kokořínsku.
Dobřeň, Středočeský kraj

Jeskyně Rozbořenka na Kokořínsku

Jeskyně patří k uměle vyhloubeným jeskyním, neboli skalním bytům. Toto obydlí vzniklo již před rokem 1843, kdy část domu byla roubená a část zahloubena do skály.
Kokořín, Středočeský kraj

Skalní stůl na Kokořínsku

Skalní stůl se nachází v lese mezi obcemi Jestřebice a Dobřeň na Kokořínsku.
Dobřeň, Středočeský kraj

Skalní hrad Nedamy u Dobřeně na Kokořínsku

Dvě skalní jeskyně, jsou pravděpodobně pozůstatkem skalního středověkého hradu.
Dobřeň, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kvelb u Čerta ve Vidimi

Samoobslužný Kvelb na Kokořínsku se nachází v prostorách historického sklepení ve Vidimi. Sází na poctivost zákazníků a bez jakékoli obsluhy poskytuje širokou nabídku nápojů a slaných i sladkých pochutin, včetně několika druhů zmrzlin.
Vidim, Středočeský kraj

Restaurace Pobuda

Navštívili jste hrad, ubytovali se v hotelu, kempu, na chatě, ve skalách nebo jen jedete kolem? Zavítejte do restaurace Pobuda přímo pod hradem Kokořín, kde je radost posedět.
Kokořín, Středočeský kraj

Hospoda U Grobiána na Kokořínsku

Hospůdka s tradicí a dobrým pivem. To je Hospoda u Grobiána v Kokoříně.
Kokořín, Středočeský kraj

Homutův statek – ubytování v srdci Kokořínska

Kouzelné prostředí chráněnné krajinné oblasti Kokořínsko, jež si podle mnohých stále uchovává přitažlivou tajemnost, která láká k objevování, máte z našeho statku doslova na dosah ruky.
Mšeno, Středočeský kraj