!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Statek Horní Dvorce u Strmilova
Životní styl

Statek Horní Dvorce u Strmilova

Statek Horní Dvorce je rodinná firma manželů Dubových, kteří v současné době hospodaří na historických zemědělských dvorech v Horních Dvorcích a v Palupíně. Jejich zájmem je chov ovcí pro produkci čistých přírodních potravin ze "statku", jako jsou sýry, jehněčí maso, uzeniny a další výrobky.

Statek Horní Dvorce je historický hospodářský dvůr vystavěný kolem dnes již neexistující středověké tvrze v nedotčené jihočeské krajině. Cílem farmy je produkovat čisté přírodní potraviny ze "statku" a nabídnout je přímo zákazníkovi nebo do maloobchodu. Rodina obhospodařuje pastviny a louky pro chov více než 300 ovcí.

Hlavním projektem rodinné farmy je sýrárna na ovčí a kravské sýry. Ve vlastní bourárně farma produkuje kvalitní jehněčí maso a uzeniny. Všechny tyto potraviny lze zakoupit ve "Farmářské prodejně", která je společně s Hospodou Na statku součástí dvora. Děti najdou zábavu v dětském koutku nebo lze domluvit svezení na poníkovi. Na koních chovaných na statku je možné absolvovat výcvik jízdy nebo jen svezení.

Zobrazit více

Provozovatel

Statek Horní Dvorce s.r.o.

Horní Dvorce 22
378 53 Strmilov
Tel.:
+420 607 927 452
Email:
syrarna@hornidvor...
Email:
statek@hornidvorc...
GPS:
49,181107 15,224499
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Komorník Strmilov

Autokemp Komorník Strmilov

Strmilov, Jižní Čechy
Kozí statek Pod Křížkem

Kozí statek Pod Křížkem

Studená, Jižní Čechy
Ubytování na faře Žirovnice

Ubytování na faře Žirovnice

Žirovnice, Vysočina
Rekreační areál Zvůle

Rekreační areál Zvůle

Kunžak, Jižní Čechy