Úvod > Co chcete dělat? > Selský svět na statku Sedmihoří v Miříkově
Selský svět na statku Sedmihoří v Miříkově
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Selský svět na statku Sedmihoří v Miříkově

Prožijte ideální dovolenou v přírodě, na venkovském selském dvoře ve společnosti koní a dalších zvířat. To správné místo pro oddech, to je selský svět v Mířkově na statku Sedmihoří.
Rodinný statek Sedmihoří naleznete v obci Miřkov, v cípu Chodska s nádhernou okolní přírodou a klidem CHKO Sedmihoří. Na statku žije 13 koní, ovce Amálka, kozy, slepice, kachny a kačer Adolf, který je ortodoxní neplavec, husy, králíček Toníček, ježek Pepíček a ježková Pepíčková a mnozí další. Na statku si užijete výlety na koních, v bryčce či na kole.

Při pobytu na dovolené, víkendu nebo jen při jednodenním výletu, daleko od časové tísně a městského ruchu se můžete podílet na selské práci i životě. Děti tak o životě na venkově nejen uslyší, ale uvidí jej, ucítí, ochutnají a dotknou se ho vlastníma rukama. Vlastnoručně si nadojí mléko, ze smetany v máselnici stlučou máslo, cepem vymlátí obilí, sveznou se na koni a spřátelí se i s dalšími hospodářskými zvířaty a naučí se o ně pečovat. Na vlastní kůži si zkusí, jaké to je být pasáčkem koz nebo hejna hus. Každý z účastníků před odjezdem obdrží výuční list čeledína nebo děvečky statku Sedmihoří.

Pobyty jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Ulehnout zde můžete do původní selské postele, ve které odpočíval již první majitel statku nebo můžete vyzkoušet voňavé přespání přímo na seně. Ubytování na statku slouží vždy jen pro menší počet hostů. Díky tomu u nás návštěvník najde klid a srdečnou rodinnou atmosféru.

Statek je starý přes 100 let a zachovává si styl starých selských časů. Celý areál statku byl v roce 2011 uznán kulturní památkou a je zařízen selským dobovým nábytkem. Vše je původní, žádné novodobé repliky. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlky a se společným sociálním zařízením. K dispozici je společná kuchyňka se základním vybavením. Po dohodě možnost zajištění stravování i v biokvalitě.

Na našich koních mohou jezdit děti už od 3 let. Nabídka je určena i pro začátečníky. Zkušení jezdci mohou s průvodcem vyrazit do CHKO Sedmihoří. Pokud se vám nechce do sedla, můžete si okolní krásnou přírodu vychutnat při jízdě bryčkou a v létě můžete vyzkoušet úžasný zážitek při plavení koní. Můžete využít také možnosti ukázky malého artistického vystoupení na koni.

V areálu statku můžete také navštívit Muzeum venkovských řemesel, kde se vrátíte do dob, kdy prabáby vašich pradědů byly ještě dětmi. Parkoviště je přímo před statkem, pro cykloturisty je možnost uzamčení kol ve dvoře. K dispozici je také venkovní posezení u ohniště nebo grilování a venkovní dětský koutek. Selský svět je skvělé místo pro vaši rodinnou dovolenou!

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Horšovský Týn, Plzeňský kraj
Zámecká restaurace Horšovský Týn

Zámecká restaurace Horšovský Týn

Horšovský Týn, Plzeňský kraj
Penzion a restaurace Parkur Horšovský Týn

Penzion a restaurace Parkur Horšovský Týn

Horšovský Týn, Plzeňský kraj
Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Staré Sedlo, Plzeňský kraj