Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace a penzion Na staré poště
Gurmánská turistika

Restaurace a penzion Na staré poště

Přijďte posedět do restaurace Na staré poště v Loučné nad Desnou, přímo u silnice ze Šumperku do Jeseníku, které je ideálním výchozím místem nejen pro cyklovýlety po krásných horách.
Čekají na vás nejen výtečná jídla připravená naším mistrem kuchařem, vlídná obsluha a příjemné prostředí. Nově nabízíme možnost udělat si piknik v přilehlém parku, vše potřebné vám připravíme. A když se vám u nás zalíbí, můžete u nás i přespat. Nabízíme pohodlné ubytování ve stylově zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením.


Penzion a restarace Na staré poště je z architektonického hlediska velice cenný komplex staveb, který je zachován téměř ve svém původní podobě. Nejcennější částí bývalé poštovní stanice je stavba podjezdové vozovny, která je situovaná ve dvoře a z cesty není patrna.Tato empírová vozovna z roku 1846 je z hlediska své nosné střešní konstrukce unikátní a o její vyjímečnosti svědčí fakt, že byla 2.1.2007 prohlášena kulturní památkou Ministerstvem kultury České republiky. Během letních měsíců je prostor dříve sloužící poštovním povozům vyhrazen zákazníkům zahradní restaurace. S půllitrem piva, sklenkou vína nebo při ochutnávce nejrůznějších pochutin z naší kuchyně můžete obdivovat dílo tesařských místrů, kteří v polovině 19. století vytvořili krov, pod kterým dnes zůstáváme stát v tichém úžasu – v našem případě pohodlně sědět na stylových selských lavicích.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Roubenky pod oborou

Roubenky pod oborou

Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj
Hostinec Fara v Loučné nad Desnou

Hostinec Fara v Loučné nad Desnou

Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj
Hotel Valdes – ubytování Loučná nad Desnou

Hotel Valdes – ubytování Loučná nad Desnou

Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj