Úvod > Co chcete dělat? > Farma Olšovka – statek s krásou huculských koní
Letní sporty

Farma Olšovka – statek s krásou huculských koní

Farma Olšovka se nachází přibližně 35 km jižně od Plzně, v nádherné krajině s výhledem na Šumavu. Statek, jehož historie sahá do počátku 17 soletí, je v současné době provozován jako rodinná farma se zaměřením na chov huculských koní, masného skotu, ovcí a vodní a hrabavé drůbeže.

Dominantou jezdeckého areálu farmy Olšovka je nově vybudovaná jezdecká hala o rozměrech 50 × 20 m s povrchem s geotextilií a pískem nabízející maximální komfort při výcviku koní i jezdců a pořádání jezdeckých akcí. Součástí haly je stáj s prostornými boxy, mycí box, sedlovna a solárium. K dispozici zde také je nový skokový materiál. Kvalitní krytou jízdárnu, která zajistí pravidelnost tréninku koní bez vlivu na rozmary počasí, ocení každý jezdec.

S chovem koní pak souvisí další služby, které nabízíme: relaxační vyjížďky na koni, výuka jízdy na koni, hipoterapie, atd.

Zájemcům nabízíme ubytování v penzionu nad jízdárnou v pěti třílůžkových pokojích nebo ve třech pokojích v privátní zóně. Další možností je sezónní ubytování v dřevěných chatkách. Přenocování ve vlastním stanu či karavanu lze domluvit individuálně.

Doplňkovou činností je využití prostor k pořádání vlastních školení, tréninků, kurzů a seminářů. Sami organizujeme sugestopedické kurzy anglického a německého jazyka a víkendové pobyty zaměřené na osobnostní rozvoj.

Cena ubytování zahrnuje možnost využití bazénu a venkovního zastřešeného grilu, na místě je vinárna s nabídkou českých a bulharských vín. Pro zájemce můžeme objednat rekondiční masáž. Možnost rybolovu a rybářských závodů.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák

Chocenice, Plzeňsko a Český les
Angusfarm

Angusfarm

Nepomuk, Plzeňsko a Český les
Penzion Stichenwirth Nepomuk

Penzion Stichenwirth Nepomuk

Nepomuk, Plzeňsko a Český les