Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Letní i zimní relaxace v Morávce – objevte přírodní krásy Beskyd
Zdroj foto: FB obce Morávka
Životní styl

Letní i zimní relaxace v Morávce – objevte přírodní krásy Beskyd

Malebná podhorská obec Morávka s roztroušenou slezskou zástavbou je vklíněná mezi masívy Travného a Slavíče v Beskydech. Rozkládá se po obou březích stejnojmenné řeky v Beskydech. Krajina osobité krásy láká k rekreaci po celý rok.

Obec Morávka pod vrcholy beskydských hor Kyčerka (834 m) a Malý Travný (1100 m) se rozkládá na obou březích stejnojmenné řeky. Svou rozlohou 87 km2 je jednou z největších obcí v České republice. Pro své vzácné a neobvyklé přírodní krásy spadá území obce přímo do CHKO Beskydy. Turistům nabízí Morávka velmi dobré podmínky pro letní i zimní rekreaci, turistiku i sběr lesních plodů.

Morávka a její okolí je díky nedotčené přírodě zařazena do CHKO Beskydy. Líbit se zde bude především milovníkům přírody, zdravého prostředí, turistiky, rybaření a myslivosti. V poslední době byl zde zaznamenán výskyt medvědů, vlků a rysů. V letech 1960-1964 byla na Morávce postavena údolní přehrada, sloužící jako zdroj pitné vody pro obyvatele okolních měst.
 

Kam z Morávky na výlet

Pěší turisté se mohou vydat na vrcholy kopců a hor: Ropička (918 m), na jehož vrcholu se nachází bývalá Bezručova chata z roku 1923, Malý Travný (1089 m), kde jsou zbytky partyzánského bunkru a pomník partyzánům. Žlutá značka vás zavede okolo vrchu Malá Kyčerka (834 m) na Velký Lipový (999 m). Naopak na vrch Travný (1203 m) byla značka zrušena a území je chráněno jako výskytiště vzácné fauny a flóry. Pěkná je také naučná stezka Prameny Morávky, která vychází od parkoviště v části Lipové a stoupá údolím řeky Morávky až k jejímu prameni. Cestou potkáte devět naučných tabulí věnovaných povodí Morávky – řece i lesům, výstavbě přehrady, historii obce Morávka či turistice.

K dalším turistickým lákadlům patří jízdárna Reit na Lipovém a rekreační střediska – AutoClub Hotel (s bazénem s mořskou solí), Rekreační areál Morávka, penzion U přehrady a hotel Morávka.

Provozovatel

Obecní úřad

Morávka 599
739 04 Morávka
Tel.:
+420 558 691 021
Email:
podatelna@moravka...
WWW:
https://www.morav...
GPS:
49,600501 18,515455
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Běh pro Lukáše ve Smilovicích u Třince

Běžecký závod.
Smilovice, Moravskoslezský kraj

Dětský den – otevření koupaliště Sluníčko

V neděli 4. 6. 2023 se v areálu Hotelu Sluníčko uskuteční dětský den a bude zahájen provoz koupaliště. Hotel Sluníčko se nachází na úpatí Lysé hory v obci Ostravice v Beskydech.
Ostravice, Moravskoslezský kraj

Beseda s kvantovým fyzikem

Interaktivní beseda s kvantovým a jaderným fyzikem profesorem Janem Rakem. Povídání o kvantové fyzice a uplatnění jejich nejnovějších poznatků v běžném životě tak, abychom žili naplněný a spokojený život.
Frýdlant nad Ostravicí, Moravskoslezský kraj

Baška Žije

Další ročník oblíbeného hudebního festivalu na přehradě Baška s nejlepšími interprety z české a slovenské scény!
Baška, Moravskoslezský kraj

Báseň z Beskyd

Fotografie – Poezie Olgy Szymanské.
Baška, Moravskoslezský kraj

Charitativní běh Těšínská osmička

Běh.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Den s IZS a Den otevřených dveří IVC Třinec

Oslavte s námi 20. let integrovaného záchranného systému v Třinci, a podívejte se do běžně nepřístupných míst Integrovaného výjezdového centra Třinec. Brány IVC Třinec se letos otevřou veřejnosti poprvé v historii! Po oba dny bude připraven bohatý program pro děti i dospělé.
Třinec, Moravskoslezský kraj

Burger Day 2023

Již několikátý ročník Burger Day pod záštitou velmi oblíbené restaurace Imrvére. Na akci si šťavnaté burgery vychutnáte jen za 150 Kč. Spousta suprového jídla a bezva nálady, to je Burger Day v Metylovicích.
Metylovice, Moravskoslezský kraj

BikePark Sviňorky

V Bikeparku na Sviňorkách si užijete skvělé sjezdy na horských kolech a notnou dávku adrenalinu. V sezoně 2016 je bikepark mimo provoz.
Morávka, Moravskoslezský kraj

Bazén s mořskou solí v AutoClub Hotelu Morávka – Mrtvé moře v Beskydech

V AutoClub Hotelu Morávka, nedaleko Frýdku-Místku najdete vnitřní bazén s mořskou solí, která je výsledkem solárního vypařování vody z Mrtvého moře a je vyjímečným léčivým produktem. Mimo to jzde k dispozici také veřejné letní koupaliště se spoustou atrakcí.
Morávka, Moravskoslezský kraj

Kostel sv. Antonína Paduánského na Prašivé

Dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského na vrcholu Malé Prašivé (707 m n. m.) je typickým příkladem lidového stavitelství beskydského regionu. Poblíž kostela z roku 1640 se nachází turistická chata s vyhlídkovou věží.
Dobrá, Moravskoslezský kraj

Tošanovský vodopád

Čtyřmetrový vodopád nedaleko ústí Tošanovského potoka do Mohelnice. Nachází se v CHKO Beskydy, nedaleko obce Krásná.
Krásná, Moravskoslezský kraj

Mohlenický vodopád

Mohelnický vodopád se nachází v údolí říčky Mohelnice v CHKO Beskydy, nedaleko obce Krásná.
Krásná, Moravskoslezský kraj

Naučná stezka Prašivá v Beskydech

Naučná stezka Prašivá je unikátní svým hvězdicovitým tvarem. Jejím cílovým bodem je vrchol hory Malá Prašivá. Hora Prašivá byla po staletí poutním místem. Vděčí za to dřevěnému kostelíku sv. Antonína Paduánského, postavenému v roce 1640.
Vyšní Lhoty, Moravskoslezský kraj

Tandem paragliding – adrenalin nebo pohodové létání

Jsme největším seskupením tandemových pilotů v ČR, nabízíme základní, navijákové, termické, akrobatické, dětské, skupinové a motorové tandemové lety. Můžete zažít pohodové létání nad krajinou nebo intenzivní adrenalinový paragliding se zkušenými piloty.
Vyšní Lhoty, Moravskoslezský kraj

Vrchol Travný v Beskydech

Vrchol Travný (1203 m) je mohutnou zalesněnou horou nacházející se v Moravskoslezských Beskydech ležící nad údolím Mohelnice.
Krásná, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Jízdárna

Pobyt v příjemném rodinném pensionu s dvacetiletou tradicí je ideální místo pro klidnou dovolenou plnou ticha a krásné přírody, ale i pro aktivní trávení volných chvil na vrcholcích Beskyd.
Morávka, Moravskoslezský kraj

Rekreační středisko Paskov

Tento areál je komplex hlavní budovy a zděných chatek typu bungalovu, každá s vlastním sociálním zařízením. V areálu je restaurace, herna, sauna, venkovní bazén, antukový tenisový kurt a antukové hřiště na odbíjenou a nohejbal, stolní tenis a fotbálek.
Morávka, Moravskoslezský kraj

Řeznictví u Bobra

Ochutnejte bobroty! Receptury jsme vyladili tak, že jsme na každý jednotlivý výrobek pyšní a věříme v jeho chuť i kvalitu.
Raškovice, Moravskoslezský kraj

Residence Ropička v Beskydech

Turistická chata Ropička stojí na východním úbočí vrcholku Ropička, který se zvedá severovýchodním směrem od podhorské obce Morávka a v oblasti Těšínských Beskyd.
Morávka, Moravskoslezský kraj

Chata Prašivá

Horská chata Prašivá ležící v chráněné krajinné oblasti Beskydy je ideálním výchozím místem pro turistiku a další sportovní aktivity.
Vyšní Lhoty, Moravskoslezský kraj

Restaurace a minipivovar Kohutka ve Vyšních Lhotách

Minipivovar Kohutka je součástí restaurace Kohutka v obci Vyšní Lhoty v Moravskoslezských Beskydech, na samém úpatí hory Prašivá. Restaurace byla založena již roku 1918 a od roku 2013 má vlastní pivovar. Součástí restaurace a pivovaru je také venkovní koupaliště.
Vyšní Lhoty, Moravskoslezský kraj

Roubenka Beskydy v Komorní Lhotce

Stylová roubenka s přírodním koupacím jezírkem nabízí příjemný pobyt v Beskydech. Roubenka se nachází v obci Komorní Lhotka, v blízkosti malého potůčku, s výhledem na okolní hory, včetně blízké hory Kyčera.
Komorní Lhotka, Moravskoslezský kraj

Chata Desítka – Kameňák na Lysé hoře

Na vrcholu Lysé hory, královny Beskyd, se nachází Chata Desítka, která nabízí ubytování nižší kategorie.
Krásná, Moravskoslezský kraj