Úvod > Co chcete dělat? > Adventure Golf Plzeň
Letní sporty

Adventure Golf Plzeň

Areál Adventure Golfu Plzeň nabízí zábavu a odreagování jednotlivcům i rodinám s dětmi. Provozujeme 18jamkové golfové hřiště, certifikované i pro konání mezinárodních turnajů.
Adventure (v překladu dobrodružný) golf je golf, plný překážek, kdy je občas velmi těžké se trefit do jamky. Jedná se o klasický golf, zmenšený do minigolfových drah, které jsou pokryté umělou golfovou trávou. Překážkami jsou terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti jako u klasického golfu. Hraje se klasickými puttery a golfovým míčkem. Adventure golf mohou hrát i relativně malé děti, pro které máme připravené dětské a juniorské hole.

Pro hraní adventure golfu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Vše potřebné si můžete zapůjčit přímo na hřišti, takže vám stačí pouze pohodlné sportovní oblečení, pevné sportovní boty a dobrá nálada. Před začátkem hry dostane každý hráč k zapůjčení 1 golfovou hůl a 1 golfový míček. Zapůjčení je v ceně vstupného. Rezervace hřiště nutná pouze pro větší skupiny min. 2 dny předem.

Rekreačně provozovaný adventure golf je obvykle pojat především jako zábava. Můžete si ho zahrát s rodinou, zvládnou ho i poměrně malé děti. Je ale také ideální náplní rodinných oslav či firemních akcí. Je to podobné jako s bowlingem. Hráči nepotřebují skvělou fyzičku ani žádný speciální trénink, prostě přijdou, seznámí se se základními pravidly a mohou hrát.

Adventure golf se ale hraje i profesionálně. Pořádají se v něm turnaje a to jak české, tak i mezinárodní. Zajímavostí je, že čtyřnásobnou mistryní světa v adventure golfu je mladičká česká hráčka Olivia Prokopová z Rakovníka.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 9. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Primavera Hotel & Congress centre

Primavera Hotel & Congress centre

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Kongresové centrum Parkhotel Plzeň

Kongresové centrum Parkhotel Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Penzion a restaurace Na Jízdárně

Penzion a restaurace Na Jízdárně

Starý Plzenec, Plzeňsko a Český les
Restaurace Pizza – bar Český dvůr

Restaurace Pizza – bar Český dvůr

Starý Plzenec, Plzeňsko a Český les