Úvod > Kalendář akcí > Setkávání
Setkávání
"> Setkávání
18.6.
18.9.
Přidat foto
Setkávání – společná výstava obrazů čtyř umělců, čtyř rozdílných osobností, které se výjimečně sejdou v jednom prostoru.
Jana Heřmanová, Miroslav Pangrác, Dan Váchal a Milan Pokorný, čtyři osobnosti, které se ve své tvorbě setkávají v neobvyklých průsečících a jejich rozdílnost se prolíná do zajímavých kompozicí a prožitků.
 
Jana Heřmanová se narodila v roce 1970 v Liberci. Po studiu oděvního výtvarnictví strávila dva roky studia na Technické univerzitě v Liberci a nakonec si dokončila vzdělání na Masarykově univerzitě jako arteterapeut. Základy kresby a malby se učila pod vedením Jiřího Látala, ředitele Vyšší odborné školy restaurování v Litomyšli.

Maluje převážně olejomalby, ráda však pracuje i s jinými technikami malby, kresby, grafiky a malby na hedvábí. Její obrazy jsou víceméně realistické, využívá však i symbolismus a jako arteterapeut se snaží pracovat s prožitkem a výtvarně jej zaznamenat. Kromě malby se aktivně věnuje práci se sklem – umělecké vitráži a také vlastní volné keramické tvorbě.
 
Miroslav Pangrác ml. se narodil 9. ledna 1967 v Praze. Od útlého věku získával zkušenosti v ateliéru svého otce, akademického sochaře, a v ateliérech rodinných přátel malířů a sochařů. Dnes pracuje v poklidu svého malého žižkovského ateliéru.
Hledá skrytou krásu ve tvarech a symbolech ve spojení s barevným souzněním. Jeho primární malířskou technikou je malba akrylem a olejem, jak na kartonu, tak i na rozměrných plátnech, maluje v cyklech.
 
Daniel Váchal se narodil 25. 8. 1969 v Ústí nad Labem.
V současné době se kromě volné výtvarné tvorby věnuje tvorbě a malbě vitráží, historické vitráže také restauruje. Žije a tvoří v Kamenickém Šenově.
Výtvarník s výrazným a osobitým rukopisem, má rád velký formát a do svých maleb stylizuje biblické i světské děje a postavy. Inspiraci čerpá z mytologie, náboženství, historie, běžných životních situací a osobních prožitků, ale také z podvědomí, snů a duchovních vizí.
 
Milan Pokorný se narodil v roce 1959. Nyní žije a maluje v Radimovicích u Želče v jižních Čechách. Vzdělání v oborech výtvarných se mu dostalo od docenta Jaroslava Kříže a odborného asistenta Rudolfa Riedlbaucha v Ústavu výtvarné tvorby Fakulty architektury ČVUT v Praze. Další náhled i orientaci získával od Jiřího Ševčíka a Rostislava Šváchy.
To ovlivnilo jeho následné životní putování za uměním. Nejprve do Divadla na Vinohradech a poté k Československým cirkusům a varieté. Do roku 2019 pracoval v polygrafii.
Námětová různost obrazů ukazuje na autorovo pozorovatelské založení. Setkáváme se tak s osobitou krajinou, s figurou, také s filozofickým zamyšlením nad lidským údělem, povahou a vztahy, ale i s náboženskými a potažmo všelidskými vztahy.

Motto:
Obraz může být zrcadlo,
které nám vrací zpět náš opravdový život.
Ten se nás bolestně dotýká a konfrontuje nás
s napětím mezi figurami v přízračných prostorách,
které touží po svobodě a lásce.

 
Výstava v galerii Jídelna bude slavnostně zahájena v pátek 17. června v 17 hodin.

Provozovatel

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

náměstí Osvobození 297/1
470 01 Česká Lípa
Tel.:
+420 702 000 096
Email:
prochazkova@muzeu...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeumcl.cz
GPS:
50,686007 14,534380
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Lípák z České Lípy

Pivovar Lípák z České Lípy

Česká Lípa, Liberecký kraj
Penzion Na Kopečku Česká Lípa

Penzion Na Kopečku Česká Lípa

Česká Lípa, Liberecký kraj
Bistro U Řezníka v České Lípě

Bistro U Řezníka v České Lípě

Česká Lípa, Liberecký kraj
 Rodinný pivovar Skalický Budulínek

Rodinný pivovar Skalický Budulínek

Skalice u České Lípy, Liberecký kraj